Żona musi czasem dostać w twarz

13 Maja 2009

Tak saudyjski sędzia nakazał karać kobiety, jeśli wydają za dużo pieniędzy na ubrania.

Żona musi czasem dostać w twarz

Konferencja w ramach Narodowego Programu Bezpieczeństwa Rodziny w Arabii Saudyjskiej została zorganizowana pod patronatem panującej rodziny Saudów. Organizatorką dyskusji na temat przemocy w rodzinie była księżniczka, Adili bint Abdullah.

W czasie spotkania mogła usłyszeć stwierdzenia, które zszokowały nie tylko ją, ale i wszystkich zebranych. Sędzia Hamad ar-Razin rozpoczął swój wykład od poglądu, że kobiety, w takim samym stopniu jak mężczyźni, są odpowiedzialne za przemoc w domach, ale nikt nie chce głośno o tym mówić. Na potwierdzenie racji swych słów, przytoczył przykład:

"Jeśli ktoś daje żonie 1200 rijali (1000 złotych), a ona wydaje 900 rijali na abaję (luźną szatę zakrywającą całe ciało) z markowego sklepu i mąż wymierzy jej policzek, to taka kara jest jak najbardziej uzasadniona" (tłumaczenie Dziennik.pl).

Do typowych kobiecych zachowań (oprócz nierozsądnych wydatków i szastania pieniędzmi) sędzia zakwalifikował także przeklinanie mężczyzn i prowokowanie ich.

Tylko z jedną wypowiedzią sędziego można się zgodzić - Saudyjczycy powinni pytać swoje córki o zdanie w sprawie małżeństw.

Działaczka na rzecz praw kobiet w Arabii Saudyjskiej, Wadżiha al-Huwajder, podkreśliła, że u źródeł przemocy wobec kobiet leży sposób, w jaki zostali wychowani mężczyźni:

„Dla nich to mniej niż osoba. Zostali wychowani w kulturze, która mówi im, że mają prawo podnieść rękę na kobietę” (CNN, tłumaczenie Dziennik.pl).

Zobacz także:

Jak wyglądają wybory miss w Arabii Saudyjskiej?

Alternatywa wobec konkursów piękności. Zamiast pokazu bikini, sprawdzenie, czy kandydatka odnosi się z szacunkiem do starszych i…

Ogórki zakazane kobietom?

Muzułmańscy duchowni postanowili zakazać kobietom jedzenia owoców i warzyw o fallicznych kształtach.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (268)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-21 11:11:47

Przeczytajcie sobie książkę Nory Roberts "Słodka zemsta". Tam są ukazane zachowania facetów w krajach 3. Świata i ich myślenie. No i oczywiście zemsta jednej z kobiet. Polecam!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-12 11:30:24

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-12 11:30:14

Co za kretyństwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-13 09:58:28

TO JEST JAKIES DURNE ZACOFANIE JAK JA BYM GO WALNELA TO BY ZOBACZYL

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-12 11:49:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Właśnie o to chodzi że ty nie wiesz jakie życie jest w Arabi!!! Byłaś tam? bo mnie się wydaje że poprostu powtarzasz to co ktoś ci nagadał. halama alama mamabakmana no i widzisz złotko..moja siostra od 7 lat ma męza araba ale na cale szczescie mieszka w Polsce. jesli jeszcze chcesz podyskutowac na ten temat to jestem bardzo chetna. :) pozdrawiam pania madrale... [/quote] no i widzisz złotko.. mój ojciec jest arabem. I co roku jestem w krajach arabskich. Pozdrawiam panią mądrale :) [/quote] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Właśnie o to chodzi że ty nie wiesz jakie życie jest w Arabi!!! Byłaś tam? bo mnie się wydaje że poprostu powtarzasz to co ktoś ci nagadał. no i widzisz złotko..moja siostra od 7 lat ma męza araba ale na cale szczescie mieszka w Polsce. jesli jeszcze chcesz podyskutowac na ten temat to jestem bardzo chetna. :) pozdrawiam pania madrale... [/quote] no i widzisz złotko.. mój ojciec jest arabem. I co roku jestem w krajach arabskich. Pozdrawiam panią mądrale :) [/quote] hhaa, smićmisi z was chce ;). tak fajnie sie sprzeczacie ^^ :DDD pozdrawiam ;d[/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-24 20:27:00

chore psychole...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-19 19:38:00

[quote="kyoshira"][quote][b]Gosc[/b] tym krajem rzadza mezczyzni dlatego jest tak uposledzony[/quote] Dokładnie.[/quote] haha dobre xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-19 17:43:00

Gardze tymi facetami to dno a nie mężczyzna....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-18 20:18:00

[quote="Gosc"]tym krajem rzadza mezczyzni dlatego jest tak uposledzony[/quote] Dokładnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-18 00:00:00

po.ebało ich i tyle. do psychiatryka ze z.ebami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz