Pięć zasad savoir vivre, których możesz nie znać, a powinnaś!

06 Czerwca 2018

Chociaż temat etykiety zachowania w towarzystwie nie jest niczym nowym, to jednak wciąż wiele osób zapomina lub w ogóle nie zdaje sobie sprawy z zasad, których wypada przestrzegać.

Savoir Vivre, to nie tylko reguły dotyczące poprawnego zachowania przy stole. Specjalnie dla was wybrałyśmy 5 poprawnych zachowań, o których mogłyście nie mieć pojęcia, a powinniście. 

Dyskretny dzwonek telefonu

Wracasz zmęczona z pracy zatłoczonym autobusem i nagle słyszysz głośną melodię dobiegającą z czyjejś torebki. Doskonale wiesz, jak bardzo może to wyprowadzić z równowagi. Kierując się zasadą: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, ustaw na dzwonek dyskretną i cichą melodię. 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Gosia
(Ocena: 5)
2018-06-07 23:12:30

Mnie denerwuje jak ludzie mi mówią 'na zdrowie', kiedy mam buzię pełną jedzenia. 'Na zdrowie' powinna mówić jedynie osoba, która przyrządziła posiłek, jest to w sumie w miarę logiczne, ale dla niektórych nie do ogarnięcia. Jeszcze oczekują, że odpowiem 'dziękuję' z jedzeniem w ustach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-07 00:25:01

dobry punkt z tym uprzedzaniem przed przyjściem - do szewskiej pasji doprowadzają mnie tacy ludzie. na szczęście po prostu przestałam otwierac, kiedy z nikim się nie umawiałam. wyjątkiem jest dozorca z bloku :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-07 08:58:09

Moja mama ma takie znajome, że owszem dzwonią ale doslownie 10 min wczesniej bo sa akurat w pobliżu i wdepną na chwilkę...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-07 22:22:04

Ja się dowiaduję o wizycie w momencie gdy słyszę dzwonek domofonu. Niech spadają. Ze mną trzeba się umawiać :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1