Nasi rodacy ledwo wiążą koniec z końcem! Wielu Polaków żyje na SKRAJU NĘDZY! Nie mają, co włożyć do garnka, nie starcza im na opał!

Przed ubóstwem nie chronią już nawet praca czy dyplom wyższej uczelni.
Nasi rodacy ledwo wiążą koniec z końcem! Wielu Polaków żyje na SKRAJU NĘDZY! Nie mają, co włożyć do garnka, nie starcza im na opał!
27.02.2011

Jak donoszą najnowsze sondaże, ponad 13 milionów Polaków żyje na granicy ubóstwa! Wielu z nas nie ma pieniędzy na podstawowe środki do życia.

Co najgorsze, bieda przestała już być domeną jedynie marginesu społecznego. Ubóstwo w dzisiejszych czasach to nie tylko wynik bezrobocia, patologii, alkoholizmu czy wyuczonej bezradności. Niestety, jak pokazuje najnowszy raport, wielu ludzi w Polsce, mimo stałego zatrudnienia ledwo wiąże koniec z końcem. Pensje wielu osób są po prostu zbyt niskie, by wystarczyły na jedzenie, rachunki, ubranie czy lekarstwa.

Zatrważający jest również fakt, że do grup żyjących w skrajnej nędzy zalicza się już nie tylko rodziny wielodzietne, matki samotnie wychowujące dzieci, mieszkańców miejskich enklaw biedy, lecz także... absolwentów wyższych uczelni! Jak się okazuje, dyplom nawet najlepszej szkoły nie gwarantuje już powodzenia w życiu. Młodym ludziom bardzo ciężko jest znaleźć pracę, a nawet jeżeli im się to uda, zarabiają bardzo mało.

Co więcej, ludzie żyjący w skrajnej biedzie, często borykają się również z problem wykluczenia społecznego. Wielu Polaków z powodu swojego ubóstwa ma utrudniony dostęp do edukacji czy opieki zdrowotnej. Trudno jest również dostać zasiłek czy choćby drobną zapomogę.

Jak więc zaradzić temu poważnemu problemowi, skoro nawet już wykształcenie i praca nie dają nam gwarancji na godziwy byt?

Karina Hefner

Zobacz także:

Muzeum Medyczne w Filadelfii: Zobacz PRZERAŻAJĄCE eksponaty (18+)

Ogromna kolekcja modeli patologicznych przyciąga do Mutter Muzeum liczne wycieczki szkolne.

ŚMIESZNE ZDJĘCIA: To naprawdę nie Photoshop! Zabawne dzieła przypadku! (Niektóre 18+)

Okazuje się, że najzabawniejsze zdjęcia są dziełem przypadku!

Polecane wideo

Komentarze (95)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2011 10:34
biednyś boś głupi....... bogacze zagłosowali a biedni siedzieli w niedziele w domciu.... gdyby nie pis niebyło by odpisów na dzieciaki ,mieszkań za złotóweczkę ,becikowego..... niewdzięczny narodzie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2011 09:55
Polacy którzy wyjechali nigdy już do polski nie wrócą.I kto na tych leserów polityków będzie pracował!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2011 09:53
Młodzi ludzie po studiach ,technicy wjeżdżajcie z tego chorego kraju.Tu Was czeka nędza i bieda,nie ma pracy i nie będzie.Zostaną tylko starsi ludzie i oraz politycy. I Polska zniknie z mapy świata,i tak będzie najlepiej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2011 09:47
wyjdzmy na ulicę bo pogrzebią nas żywcem,już teraz nie mamy za co zrobić opłat i kupić jedzenia, a będzie jeszcze gorzej....................................
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2011 09:44
Mi też skończył się marny zasiłek zaznaczam ,że będąc na zasiłku i tak szukałam pracy.Będąc w urzędzie pracy zapytałam Panią urzędniczkę o pracę ta wydarła się na mnie po co Pani praca ma Pani zasiłek.Jak to usłyszałam ręce mi opadły.Odpowiedziałam że się chętnie z nią zamienię,wykrzyczała mi w twarz że jestem bezczelna.Jak tacy ludzie pracują w urzędach to nie ma co się dziwić ,że w Polsce tak jest.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie