Kościół zezwoli na używanie prezerwatyw? ŻEBY ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED AIDS - TAK, PRZED CIĄŻĄ - NIE!

To swoisty przełom w nauce głoszonej przez Watykan.
Kościół zezwoli na używanie prezerwatyw? ŻEBY ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED AIDS - TAK, PRZED CIĄŻĄ - NIE!
13.02.2011

Do tej pory, Kościół Katolicki surowo zabraniał używania prezerwatyw. Według duchownych, stosowanie kondomów to forma sztucznej antykoncepcji, zupełnie niezgodna z przykazaniami. Patrząc jednak na wzrastający odsetek chorych na AIDS, na zatrważającą liczbę dzieci rodzących się z wirusem HIV, nieugięty wcześniej Kościół, postanawia teraz zmienić swoje stanowisko.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Watykan pracuje właśnie nad podręcznikiem na temat używania prezerwatywy przez osoby zakażone wirusem HIV. Chodzi tutaj jednak tylko o nadzwyczajne, pojedyncze przypadki, na przykład wtedy, gdy zakażone jest jedno ze współmałżonków. Duchowni dodają przy tym, że najlepszym środkiem zapobiegania AIDS jest wstrzemięźliwość i monogamiczne małżeństwo.

Mimo sporych ograniczeń i zastrzeżeń, wprowadzenie takich zasad w nauce Kościoła byłoby milowym krokiem w walce z AIDS w krajach Trzeciego Świata. Jest to również zielone światło dla zmiany stanowiska Watykanu w kwestii prezerwatyw.

Wątpliwe jest jednak, aby Kościół pozwolił kiedykolwiek na używanie kondomów w celach uniknięcia niepożądanej ciąży

Karina Hefner

Zobacz także:

Płacząca figurka Maryi. Tłumy ludzi pragną zobaczyć kolejny cud!

Z oczu figurki wypływają prawdziwe łzy! Wierni przybywają z całego świata, aby zobaczyć to niezwykłe zjawisko.

Uwaga, zaostrzenie rygorów związanych z zawieraniem małżeństw!

Będzie więcej wymagań i niewygodnych pytań! Nastawcie się na istną drogę przez mękę!

Polecane wideo

Komentarze (31)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2011 17:19
Nie rozumiem tego zupełnie! Bo ponoć nie można uprawiać seksu tylko i wyłącznie dla przyjemności - więc chorzy na aids mają na to jedyne przyzwolenie? coś tu jest nie tak. Jestem osobą wierzącą, jednak kościół jako instytucja mnie odstrasza....
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2011 14:39
ja za to usłyszałam od katechety, że antykoncepcja hormonalna powoduje wzrost włosów pod skórą. Ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2011 09:02
kosciol sie dziwi ze jest tyle nie wiernych jak sie wtraca nawet do malzenskiej sypialni
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2011 22:11
Cześć Papilotki ! Sorry, że umieszczam swój liścik pod artykułem, który być może nie jest związany z moim problemem, ale pilnie muszę się Was poradzić. Otóż jutro Walentynki, ale mój chłopak mnie olewa. On po prostu 'raczej nie znajdzie czasu'.. Ja nie rozumiem.. Ok, ma pracę i wgl, ale przecież wystarczyłoby wpaść na chwilkę z małym bukiecikiem albo czekoladkami.. nie wiem, cokolwiek.. Nie chciałabym spędzać Walentynek sama, po raz kolejny. On w ogóle ma mnie gdzieś chyba, nawet nie pisze mi smsa na dobranoc ani dzień dobry, chociaż mieszkamy blisko i on ma raczej sporo czasu zazwyczaj to widujemy się raz, dwa razy w tygodniu.. Chociaz umawia sie czesciej, a potem na ostatnia chwile oznajmia, ze niestety nie moze sie spotkac.. wlasnie wtedy, gdy ja juz jestem wyszykowana.. Jest mi po prostu smutno, czuje sie zaniedbywana. Czule slowa jakich on nie szczędzi to nie wszystko. Obnoszę się z zamiarem zostawienia tego związku, lecz mam też liczne obawy. Proszę was o porady. Inne uwagi, to że jesteśmy razem dopiero 4 miesiące, a już nieraz doprowadził mnie do płaczu. Ja mu próbowałam wytłumaczyć, że powinien starać się o mnie, ale on zdaje się w ogóle nie rozumieć o co mi chodzi. Chodzi mi choćby o wspólne wyjście do kina, albo nie wiem.. na koncert. Podobno z poprzednią jego laską było podobnie. On uważa za zbędne smsy czy rozmowy na gadu.. Mowi, ze zrobi dla mnie wszystko, ale nawet o drobiazgi musze sie dlugo prosic (np cos do picia). Obawiam sie, ze laczy nas tylko sex i.. to, ze nie chcemy byc sami. :( odpiszcie blagam Ja go kocham ale nie czuje sie w tym zwiazku szczesliwa.. Czuje, ze tylko mi zalezy, a jemu tez powinno.. :(
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2011 20:08
mogą mi naskoczyć CIEMNOGRÓD JEB..Y
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie