Ksiądz zarażał wiernych wirusem, podając im hostię!

Tysiące wiernych, którzy przystąpili do komunii w czasie Bożego Narodzenia musi zgłosić się do lekarza na badania. Prawdopodobnie zostali zarażeni wirusowym zapaleniem wątroby typu A.
Ksiądz zarażał wiernych wirusem, podając im hostię!
09.01.2011

Dla wielu osób tegoroczne święta Bożego Narodzenia nie będą kojarzyć się pozytywnie. Dziennik.pl donosi bowiem, że w czasie dwóch bożonarodzeniowych mszy świętych w kościele Matki Bożej z Lourdes w Massapequa Park w Nowym Jorku, komunii udzielał ksiądz zarażony wirusowym zapaleniem wątroby typu A. Oznacza to, że groźny wirus mógł przenieść się na wiernych, którzy przyjmowali od niego hostię.

Narażeni są ludzie, którzy przystąpili do komunii podczas bożonarodzeniowej mszy o godzinie 10.30 i 12. Cała parafia liczy blisko 7,5 tysiąca osób, nie wiadomo jednak, ilu dokładnie wiernych przyjęło w tym dniu i o tych godzinach komunię. Musiało ich być jednak sporo, ponieważ w nabożeństwach uczestniczyło wtedy ponad 30 ministrantów.

Wirusowe zapalenie wątroby typu A nie jest co prawda tak groźne, jak odmiany B i C, jednak zarażeni mogą spodziewać się nudności, gwałtownej biegunki, a w rezultacie nawet żółtaczki.

- Wydział zdrowia oferuje profilaktyczne podanie leków osobom, które przyjęły tego dnia komunię w feralnym kościele. Diecezja nie chce sprawy komentować, w oficjalnym komunikacie napisano jedynie, że "trwa modlitwa, by nikt nie zapadł na chorobę" – podaje dziennik.pl.

 Maja Zielińska

 Zobacz także:

Bezdomne kobiety sprzedają swoje ciała za nocleg!

Młode dziewczyny, które nie mają gdzie się podziać w nocy, decydują się na najdziwniejsze rozwiązania...

KAZIRODZTWO: W Szwajcarii może zostać zalegalizowane!

Za kazirodztwo groziły do tej pory trzy lata więzienia. Szwajcarski rząd chce jednak, aby stało się ono bezkarne.

 

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.01.2011 19:31
No właśnie, ale i tak zaraz polecą krucjaty o "okupacji Watykanu" i tym, że "Hitler katolikiem był". :-/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2011 18:57
Dupa, w ten sposob sie nie mogli zadazic
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2011 18:35
no tak a skutkiem tego newsa będzie jeszcze mniejsza ilość wiernych przyjmujących komunie a nawet chodzących do kościoła. W Polsce bardzo skutecznie, w sposób pośredni, media walczą o zmniejszenie ilości praktykujących katolików:) przełóżcie ten przypadek na codzienne życie i wtedy zobaczycie w jak wielu przypadkach można się zarazić tym wirusem:)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2011 18:34
"komunii udzielał ksiądz zarażony wirusowym zapaleniem wątroby typu A" Wirusowe zapalenie wątroby typu A jest powszechnie nazywane chorobą brudnych rąk. Można się nią zarazić w niezbyt czystej publicznej toalecie czy stołówce. Najbardziej narażone są dzieci, które chodzą do żłobka i przedszkola. I wszystko wyjaśnia :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2011 15:07
dobrze, że nie typu C - tylko na ten typ nie ma szczepionki, z A się wyleczą spokojnie, myślę :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo