Polska jest jednym z najbiedniejszych krajów Unii!

Zgadnij, na której pozycji (od końca) znajduje się nasz kraj w rankingach zamożności?
Polska jest jednym z najbiedniejszych krajów Unii!
19.12.2010

Każdego roku Europejski urząd statystyczny EUROSTAT oblicza poziom Produktu Krajowego Brutto (wartości wszystkich towarów i usług wytworzonych w danym kraju w ciągu roku) przypadający na każdego mieszkańca. Pod uwagę brana jest ilość towarów, jakie można kupić za zarobione pieniądze. Wskaźnik dobrobytu obliczany jest w procentach, przy czym za 100% przyjęto średni poziom PKB w całej Unii Europejskiej.

W 2008 roku PKB na głowę jednego mieszkańca wyniósł 56%, rok później było to już 61%. Przeskok ten to efekt wzrostu gospodarczego, jaki Polska zanotowała w czasie kryzysu pozostałych krajów Unii. Dzięki temu znaleźliśmy się w rankingu na 23 miejscu listy, wyprzedzając Łotwę, Litwę, Rumunię i Bułgarię.

Piąta pozycja od końca nie jest jednak zadowalająca i zostawia jeszcze wiele do życzenia.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Sanktuarium w Licheniu nową lecznicą bezpłodności dla par: Lekarze ostrzegają - to zabobony!

W Licheniu powstał ośrodek leczenia bezpłodności, jednak metoda stosowana przez ojców marianów budzi zastrzeżenia lekarzy.

Żywe myszy w chipsach z Tesco! Uważaj, co jesz!

Mieszkanka Wielkiej Brytanii znalazła małe, żywe myszy w paczce chipsów. Kupiła je w hipermarkecie Tesco.

 

Polecane wideo

Komentarze (108)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2010 09:41
I jak tu oczekiwać szacunku od innych państw, skoro nasz rodzimy portal kreuje nas na kraj trzeciego świata? Co to wgl za zdjęcie? Prawda, mamy takie obrazki w Polsce, ale mamy też inne. Porażka. ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2010 18:38
Polska jest fajnym krajem, co prawda to nie "wymarzona Ameryka" ale tu również można dobrze żyć. Sądzę dodatkowo, że 5% w ciągu roku to całkeim sporo, więc może być tylko lepiej. Ale to zależy tylko od nas wiec zamiast narzekać an Polskę i twierdzić, że jest "dziwnym, chory lub poj*banym" krajem lepiej cieszyć się, że mieszkamy w Polsce a nie w np. Korei Północnej czy też Nigeri.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2010 18:36
Polska jest fajnym krajem, co prawda to nie "wymarzona Ameryka" ale tu również można dobrze żyć. Sądzę dodatkowo, że 5% w ciągu roku to całkeim sporo, więc może być tylko lepiej. Ale to zależy tylko od nas wiec zamiast narzekać na Polskę i twierdzić, że jest "dziwnym, chory lub poj*banym" krajem lepiej cieszyć się, że mieszkamy w niej a nie w np. Korei Północnej czy też Nigeri.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2010 20:21
Polska to chory kraj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2010 21:04
Ja w moim małym mieście (odrobinę większym niż Brodnica) widzę duże postępy. Remont kina (co prawda tylko z zewnątrz, lecz....), remont sali gimnastycznej w mojej szkole, a także ostatnio zostało zakupionych 5 tablic interaktywnych + laptopy, czyli w sumie mamy ich aż 7 ;) Ponadto w przyszłym roku mają ukończyć budowę basenu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie