KAZIRODZTWO: W Szwajcarii może zostać zalegalizowane!

Za kazirodztwo groziły do tej pory trzy lata więzienia. Szwajcarski rząd chce jednak, aby stało się ono bezkarne.
KAZIRODZTWO: W Szwajcarii może zostać zalegalizowane!
29.12.2010

W Szwajcarii trwa ostatnio burzliwy spór między zwolennikami legalizacji kazirodztwa, a zdeklarowanymi przeciwnikami tego kroku. Szwajcarski rząd i parlament proponują usunięcie z kodeksu karnego przepisów dotyczących karania za kazirodztwo. Zdaniem Daniela Vischera, deputowanego Partii Zielonych i prawnika z zawodu, dwoje pełnoletnich bliskich krewnych, którzy za obopólną zgodą uprawiają seks, nie powinno być za to karanych. - Kazirodztwo to trudny moralnie problem, ale nie powinien go rozwiązywać kodeks karny - mówi deputowany i dodaje, że ten krok będzie miał marginesowe znaczenie dla społeczeństwa, bo w Szwajcarii zapadały do tej pory jedynie trzy, cztery wyroki rocznie za tego typu przewinienie.

Przeciwnicy legalizacji stosunków płciowych między rodzeństwem uważają jednak, że kazirodztwo jest przestępstwem i nie powinno być bezkarne. - Przecież jesteśmy zdania, że kazirodztwo jest czymś złym - mówi deputowana Barbara Schmid-Federer, a Ewangelicka Partia Ludowa dodaje: - Nie istnieje moralna konieczność ani żaden powód, by zalegalizować seks między dwojgiem blisko spokrewnionych dorosłych.

Która ze stron tego sporu postawi na swoim?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Sanktuarium w Licheniu nową lecznicą bezpłodności dla par: Lekarze ostrzegają - to zabobony!

W Licheniu powstał ośrodek leczenia bezpłodności, jednak metoda stosowana przez ojców marianów budzi zastrzeżenia lekarzy.

Żywe myszy w chipsach z Tesco! Uważaj, co jesz!

Mieszkanka Wielkiej Brytanii znalazła małe, żywe myszy w paczce chipsów. Kupiła je w hipermarkecie Tesco.

 

Komentarze (71)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.08.2014 16:36
Mieszkancy Ciemnogrodu ! Dlaczego uparcie piszecie jakie z tego beda dzieci??? W 99,9 % przypadkow zadne. Chodzi o SEKS ! dla przyjemnosci. Jesli chcecie wierzyc ksiedzu pedofilowi ze seks dla przyjemnosci jest grzechem...to zal mi was.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2012 18:04
A ja uważam że kazirodztwo powinno być zalegalizowane, z prostego powodu,to sprawa rodziny,jeżeli dwoje dorosłych ludzi chce ze sobą uprawiać seks,i są np. bratem i siostrą to nie widzę tutaj żadnych powodów dlaczego ktokolwiek miałby im się z buciorami pchać w ich intymne życie,było,nie było. Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się cudza krzywda. A jeśli oboje czegoś chcą,nie ma krzywdy i jest to ich sprawa i biznes co robią. Pozdrawiam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2011 20:03
itak powstana sloneczne rodziny:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.01.2011 19:32
Legalizacja kazirodztwa to coś ohydnego, do czego zmierzają niektórzy ludzie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2011 00:54
nie ważne z kim , aby ino dziecko ładne było ;)) xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo