Świąteczny Stół Pajacyka – prosty przepis by nakarmić głodne dzieci!

Jutro każdy odwiedzający restauracje, puby i kawiarnie oznaczone plakatem PAH będzie mógł pomóc niedożywionym dzieciom.
Świąteczny Stół Pajacyka – prosty przepis by nakarmić głodne dzieci!
04.12.2010

Grudzień, Dzień św. Mikołaja oraz Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy jesteśmy szczególnie otwarci na pomaganie. Chcemy dzielić się radością tego czasu z naszymi bliskimi, ale także tymi, którzy potrzebują wsparcia. Teraz jest to wyjątkowo proste – wystarczy umówić się ze znajomymi na obiad lub zabrać rodzinę na gorąca czekoladę i w ten sposób pomóc Pajacykowi dożywiać dzieci.

Świąteczny Stół Pajacyka to jednodniowa akcja organizowana przez Polską Akcję Humanitarną, podczas której właściciele restauracji, pubów i kawiarni przekazują umowne 10% obrotu na rzecz niedożywionych dzieci. W tym roku PAH zaprasza do świątecznego stołu w niedzielę 5 grudnia do lokali na terenie całej Polski. Ich dokładną listę można odnaleźć na stronie www.pajacyk.pl.

Polska Akcja Humanitarna od 12 lat prowadzi Program Pajacyk mający na celu pozyskiwanie funduszy na posiłki dla niedożywionych dzieci. W tym czasie stał się on jednym z najbardziej rozpoznawanych i wspieranych programów społecznych. Dzięki hojności darczyńców mogliśmy zakupić już ponad 10 milionów obiadów dla głodnych dzieci.

Świąteczny Stół Pajacyka wspierają znani właściciele lokali gastronomicznych: Agnieszka Kręglicka, Piotr Najsztub, Wojciech Malajkat; znani kucharze: Robert Makłowicz, Robert Sowa, Karol Okrasa oraz ambasadorzy Programu Pajacyk: Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.

Nie ma nic przyjemniejszego niż uśmiech dziecka obdarowanego prezentem. Dzięki temu ożywa wiara w magię Świąt Bożego Narodzenia. Cudownie jest dzielić się szczęściem z innymi, szczególnie naszymi pociechami i potrzebującymi. Wreszcie zauważamy tych, których na co dzień mijamy obojętnie z przyzwyczajenia. Być Świętym Mikołajem to wbrew pozorom zejść z nieba na ziemię i obudzić w sobie człowieczeństwo – mówi Karol Okrasa, kucharz, ambasador akcji Świąteczny Stół Pajacyka. 

Rzadko jadam na mieście, bo mam fajną kuchenkę w domu, ale jak jest taka akcja, to 5 grudnia będę jadł tylko na mieście i Was również do tego zachęcam. Niech żyje 5 grudnia! – mówi Tomasz Kot, ambasador programu Pajacyk.

Przyjdź 5 grudnia do restauracji oznaczonych plakatem z Pajacykiem. Spędzając miło niedzielne popołudnie z przyjaciółmi czy rodziną możesz pomóc potrzebującym dzieciom!

Jak pomóc?

1. Przyjdź 5 grudnia do restauracji oznaczonych plakatem z Pajacykiem.

2. Kup prezenty i kartki na www.pah.org.pl.

3. Wpłać dowolną kwotę na konto PAH.

Zobacz także:

OBLANE KWASEM: Za co zostały ukarane?

życie ofiary ataku kwasem to trwanie w ukryciu, wstydzie i cierpieniu.

Pomóżmy 13-letniej Agacie zrealizować największe marzenie!

Chora na złośliwy nowotwór kości Agata marzy o podróży do europejskich parków rozrywki. Jeśli chociaż część z Was przekaże dla niej złotówkę, akcja może się udać!  

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2010 10:30
raz w miesiącu wpłacam po te 45 zł na konto fundacji Polsat. wysyłam sms.. ludzie, to naprawdę nie majątek, ale inni maja co zjeść lub kupić leki..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 18:07
bo dbam o własne zycie a nie innych ? ciekawe co ty takiego wielkiego robisz dla ludzkości :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 11:20
pomagajmy!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 11:20
Pomagajmy potrzebującym klikając na stronach internetowych! pomoc.pl czy pustamiska.pl (dodaj www.)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 11:19
www.pomoc.pl /www.pustamiska.pl Pomóżmy!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie