Miejsca na Ziemi, gdzie zdarzyły się cuda! – GALERIA

Święte miejsca, gdzie zdarzyły się rzeczy niezwykłe, są obecnie celami licznych pielgrzymek wiernych.
Miejsca na Ziemi, gdzie zdarzyły się cuda! – GALERIA
28.11.2010

Oto 10 miejsc, w których doszło do rzeczy niezwykłych, wręcz irracjonalnych. Dla niektórych są przedmiotem kultu i pielgrzymek, według innych to tylko ludzki wymysł. Każdy taki przypadek jest skrupulatnie badany przez sztab naukowców oraz przedstawicieli Kościoła.

Terespol

W cerkwi św. Apostoła Jana Teologa z oczu ikony Matki Boskiej Szybko Spełniającej Prośby wypłynęła wonna, oleista substancja. Wierni twierdzą, że jeżeli ktoś dotknie tej cieczy zostanie natychmiast uzdrowiony.

cuda

Medjugorie

Wieś znajdująca się w Bośni i Hercegowinie od lat jest miejscem kultu i licznych pielgrzymek. W 1981 roku sześciorgu dzieci ukazała się tu Matka Boska, która przekazała im przesłanie dla  świata. Podobno takie objawienia mają miejsce także obecnie, ale fakty te nie są potwierdzone przez Kościół.

cud w kościele

Akita

W tej japońskiej miejscowości znajduje się figura Matki Boskiej, z której od roku 1973 wydobywa się krew i łzy. Ten cud widziało już ponad 500 osób. Jako pierwsze doświadczyły tego siostry zakonne. W 1984 roku Kościół uznał ten cud za autentyczny.

jasna góra

Tepeyac

W 1531 roku na wzgórzu doszło do objawienia Matki Boskiej. Świadkiem tego zdarzenia był św. Juan Diego. Maryja ukazywała się mu przez kilka dni, a ukoronowaniem tych widzeń był obraz przedstawiający jej wizerunek. Kościół uznał ten cud.

pielgrzymki w polsce

Lourdes

Kolejne miejsce objawień maryjnych. Pierwszy raz doszło do nich w 1858 roku. Pierwszym ich świadkiem była św. Bernadetta, która widziała Matkę Boską aż 18 razy. Obecnie wierni traktują Lourdes jako miejsce nawróceń. Ponadto biuro medyczne potwierdziło 68 przypadków cudownych uzdrowień.

czy wierzyć w cuda

Jasna Góra

Historyczne miejsce, w którym dochodzi do licznych uzdrowień. Chorzy, sparaliżowani ludzie twierdzą, że po wizycie w Częstochowie czują się lepiej. 

autentyczność cudów

Fatima

13 maja 1917 roku Matka Boska objawiła się tu trójce portugalskich dzieci. Podczas spotkań dzieci poznały tzw. „tajemnice fatimskie”. Pierwsza stanowi wizję piekła, druga dotyczy początku II wojny światowej, a trzecia nie do końca wyjaśniona, wiązana jest z zamachem na papieża Jana Pawła II.

czy czuda się zdarzają

Cova da Iria

W tej portugalskiej miejscowości doszło do zdarzenia zwanego Cudem Słońca. Na placu wypełnionym 70–tysięcznym tłumem spadł deszcz, który zmoczył ludzi, a chwilę potem wyszło słońce, które wykonało dziwny taniec na niebie i osuszyło tłum. Tego dnia doszło do bardzo wielu nawróceń.

pielgrzymki do częstochowy

Sokółka

Do cudownego zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Podczas mszy w Kościele św. Antoniego kapłan upuścił Hostię. Według procedury liturgicznej należy ją wtedy rozpuścić w naczyniu z wodą liturgiczną. Tak też zrobiono. Po kilku dniach woda zamieniła się w krew, a w kielichu odkryto kawałek mięśnia sercowego.

co to jest cud

Lanciano

W tej włoskiej miejscowości podczas sprawowania mszy hostia przemieniła się w prawdziwą krew i ciało Jezusa. Po licznych badaniach naukowcy stwierdzili, że grupa krwi jest taka sama jak na Całunie Turyńskim. Do cudu doszło ponad 1000 lat temu, a jego efekt nie uległ rozkładowi i nadal można go oglądać w Kościele w Lanciano.

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2015 21:24
Uwazam, ze te cuda byly w jakims celu.Jestem wierzaca i trudno mi zrozumiec, ze jest tyle negatywnych komentarzy. Zero szacunku, skoro ktos sie z tym artykulem nie zgadza mozna wyrazic opinie w cywilizowany sposob. Podobnie jest z wiara. Dlac zego ciezko uwierzyc w istnienie Boga, skoro daje nam tak namacalne dowody.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2012 15:54
pipka i sex to przyjemność
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.12.2010 10:21
dla mnie większość wierzących to fanatycy religijni. Jeżdżą do tych cudownych miejsc i zdrowieją na zasadzie efektu placebo. Powinni dziękować sobie. To jest moje zdanie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2010 11:16
zobaczymy, czy będziesz taka wygadana[ koleżanko wyżej] kiedy staniesz przed sądem Bożym... Miała rację oburzając się, bo takie słowa bolą ludzi... Popieram ją w 100%, bo widać, że dziewczynie ciężko patrzeć jak ktoś ubliża m.in jej...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2010 17:45
W Medjugorie Matka Boska ukazała się tylko trzema dzieciom.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo