Bożonarodzeniowe zakupy - START! Polacy ruszyli do sklepów!

W tym roku wydamy na prezenty majątek! Eksperci podejrzewają, że to dzięki stale rosnącemu wynagrodzeniu.
Bożonarodzeniowe zakupy - START! Polacy ruszyli do sklepów!
10.11.2010

Jak co roku, tuż po listopadowych świętach, zaczęła się gorączka przygotowań do świąt bożonarodzeniowych. Lada dzień pojawią się w telewizji reklamy lalek Barbie i coca coli z Mikołajem w roli głównej, dodatkowo podsycając konsumencki apetyt na prezentowy shopping.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” statystyczny Polak po 15. roku życia wyda na prezenty około 400 złotych. Sfora przypomina, że w zeszłym roku było to 381 zł. W sumie pod choinką położymy upominki warte 11 miliardów złotych:

„Polscy konsumenci preferują święta na bogato. O ograniczaniu wydatków nie ma mowy" – przekonuje w "DGP" Jakub Borowski, ekonomista Invest-Banku.

Zdaniem ekspertów na zakupach będziemy mogli bardziej szaleć dzięki stale rosnącym płacom. Czy w Waszych miastach w centrach handlowych już płyną z głośników gwiazdkowe nuty?

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak kupować trafione prezenty?

Jak zrobić listę świątecznych zakupów?

Komentarze (61)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2010 21:15
Pomijając już to że ten artykuł o rosnących płacach jest z kosmosu chyba to tradycja prezentowa jest bez sensu. Jaki procent z tych prezentów stanowi prezenty faktycznie trafione ? 1 % ? Szkoda czasu i szkoda kasy na te tradycje. No a jeśli już koniecznie to pozostawić ją dla dzieci i to nie dla takich dzieci które mają już wszystko.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2010 13:59
Ale że czyje wynagrodzenie rośnie bo nie rozumiem? Moje od kilku lat stoi w miejscu. Kto wam te bzdety pisze?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2010 21:03
osoba pode mna ma racje, tyle ze ja stoje z drugiej strony problemu-moj tato sam ma firme ale gmina zdziera z neigo potezne haracze za to ze jego wlasny budynek wogole stoi:/ nie wiem z jakiej racji.. wszostko drozeje-prad,gaz, wszystko, a ludzie kupuja coraz mniej. z czego on ma podwyzszac pensje? na same ZUSy placi miesieczne 1000zl.. a jakie placa podatki, ooooo dziewczyny, latwo pogadac ze chcecie aby wais rodzice wiecej zarabiali. Chore panstwo zdzierajace ogromna kase z uczciwie pracujacych ludzi, kompletnie nie scigajacych pracownikow na czarno, dajacy kolosalne ulgi bogatym rolnikom.........................
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2010 15:42
nie wiem gdzie to wszystko jest badane... podejrzewam że te chore statystki oparte są na "bogatszej" strefie polaków głównie z Warszawy i innych większych miast. Mam 18 lat i nie wydaje na prezenty dla rodziny 400 zł ! To jakiś absurd! Stale rosnące płace ? Mojemu tacie co chwilę obcinają pensje a rachunki i ceny za żywność rosną. Przepraszam bardzo ale nie rozumiem tego kraju... może nie tyle kraju co naszej niewydarzonej władzy... żłoby siedzą przy stołkach trzymają się rękami i nogami i pobierają kolosalne pieniądze ( dosłownie nic nie robią dla kraju taka jest prawda) z czego połowa polaków ledwo wiąże koniec z końcem! To nie jest ok.... i proszę mi tutaj nie wyjeżdżać z patriotyzmem... bo wczoraj to nasi "przywódcy" tak robili wszystko na pokaz.... wydaje mi się ze powinni tą cechę trochę inaczej wykorzystać dla dobra kraju! nie tylko raz czy dwa razy w roku żeby pokazać jacy to oni są obłudni !! nie dziwię się że wielu młodych polaków wyjeżdża. Powiedziałam to co mi leży na sercu ( w skrócie) Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2010 21:49
też tak uważam,że nie liczy sie metka lecz sam fakt,że coś kupiliśmy prosto z serca ;) i nie ważne czy to kosztowało 20 zł czy 400 zł .ważne ,że z serca ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo