Kobieta autorką najbrutalniejszych tekstów w Internecie

Wyrok 5 lat w zawieszeniu, 6 miesięcy aresztu domowego i konfiskata komputera za publikację w Internecie opowiadań o treściach obscenicznych, wulgarnych.
Kobieta autorką najbrutalniejszych tekstów w Internecie
11.08.2008

Karen Fletcher, jak na 56-letnią kobietę ze stanu Pensylwania, miała nietypowe hobby. Pod pseudonimem „Red Rose" publikowała w Internecie opowiadania, które przesycone były seksem, dewiacjami, molestowaniem dzieci i przemocą wobec nich, torturami. W niektórych pojawiały się opisy wymyślnych morderstw dzieci. Kobieta udostępniała fragmenty tekstów, całe można było przeczytać dopiero po uiszczeniu opłaty.

Większość tekstów umieszczonych na stronie „Red Rose Stories" była autorstwa Karen, część dostępna była w wersji audio, jednak nie znajdowały się na niej żadne zdjęcia ani filmy.

Po procesie wyjaśniło się wiele motywów działań Fletcher, która w dzieciństwie była molestowana, a pisanie opowiadań traktowała jako formę terapii. FBI wydało polecenie zamknięcia strony już pod koniec 2005, dużo osób, w tym prawników, miało wątpliwości co do zasadności zarzutów. Jako argument podawano, że obecnie wiele pozycji w literaturze współczesnej zawiera podobne, mocne opisy zbrodni, seksu, przemocy i molestowania.

Aby skrócić proces, Fletcher przyznała się do winy i poddała karze. Wyrok, mimo że w zawieszeniu, jest surowy - 6 miesięcy aresztu domowego, 4,5 roku w zawieszeniu i konfiskata komputera.

Wyrok jest dziwny, tym bardziej że konstytucja amerykańska gwarantuje wolność fikcyjnych treści. Ameryka już nieraz okazywała się jednak bardziej purytańska niż typowo konserwatywne państwo.

Polecane wideo

Komentarze (89)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2010 10:32
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2009 21:06
Właśnie. Przecież wolność słowa jest
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2008 02:01
A chciałam napisać książkę o perfekcyjnym wyniszczaniu tych,którzy by nam w życiu podpadli ... nie oddałabym mojego komputera !!! Zostanę przy grze na skrzypcach,za to mnie nie zamkną ... A co do niej to jej sprawa co pisała,moim zdaniem miała do tego prawo ... Od nas zależy czy my chcemy o takich rzeczach czytać. Więcej na ekranach świństw puszczają niż na papier przelewają. Niech lepiej sie wezmą za prawdziwych zbrodniarzy,gwałcicieli i pedofili ... bo przez jebanego pedofila ma poważny uraz i dla tego napisała o taką książkę!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2008 00:22
dziwne hobby ale jest wolnosc słowa?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2008 22:31
niesprawiedliwosc!!! a jak robia filmy o zabijam=niu i gwaltach to nikogo nie zamykaja.. a moze to chorzy reżyserzy pisza. a ona pisze w necie i bum.wyrok. no chore. zwlaszcza ze teksty nie byly dostepne dla wszystkich tylk o dla tych ktorzy zaplaca... chora ameryka!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie