W Polsce toples jest karalne

Dwie młode szczecinianki trafiły przed oblicze sądu. Na plaży zostały przyłapane przez policjantów na opalaniu się bez staników.
W Polsce toples jest karalne
10.08.2008

Rozprawa przeciw dziewczynom odbyła się w zeszłym tygodniu w Sądzie Grodzkim w Szczecinie, jej termin został odroczony do września z powodu zbyt dużego zainteresowania mediów.

Oto, jak historia przedstawia się według oskarżonych: Dorota Krzysztofek i Anna K. opalały się na jednym z miejskich kąpielisk w Szczecinie. Panie po jakimś czasie, aby uzyskać równomierną opaleniznę, postanowiły zdjąć staniki. Chwilę później zauważyły na sobie wzrok dwóch mężczyzn, mimo że ich sposób patrzenia nie pozostawiał wątpliwości co do niecnych zamiarów, szczecinianki pozostały toples.

Panowie zebrali się, żeby podejść, dopiero po pół godzinie. Wtedy okazało się, że jeden jest policjantem, a drugi strażnikiem miejskim. Zażądali, aby panie zakryły atrybuty kobiecości. Te postąpiły zgodnie z sugestią stróżów prawa.

Sytuacja pewnie na tym by się skończyła, gdyby Dorota i Anna nie przemyślały swojej decyzji i ponownie nie odkryły piersi. Dziwnym trafem policjant ze strażnikiem podczas patrolu ponownie zawitali na tę samą plażę. W ramach lekceważenia ich rozkazów postanowili wystawić paniom mandaty.

Marek Grochowski ze straży miejskiej tak motywował decyzję:

„Panie znów się rozebrały i zaczęły biegać, wywołując zgorszenie. Część ludzi odeszła, a kierownik kąpieliska poprosił nas o interwencję".

Oskarżone zaprzeczają, że biegały z biustem na wierzchu, a kierownik kąpieliska zaprzecza, aby ktokolwiek był zgorszony opalaniem się toples i że prosił kogokolwiek o pomoc.

Dorota Krzysztofek i Anna K. nie przyjęły mandatów w wysokości 150 złotych, sprawa trafiła do sądu. Panie odpowiadają z art. 140. kodeksu wykroczeń:

„Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 150 zł albo karze nagany".

Urzędnicy powinni przygotować minimalne dopuszczalne wymiary kostiumów kąpielowych i sprawdzić, czy pokazywanie pośladków w stringach jest obyczajne oraz najważniejsze, czy panowie z owłosieniem przypominającym misia brunatnego mogą w nim występować, strasząc ludzi na plażach. Na mieście albo w samochodach często widać mężczyzn, którzy w ramach ochładzania organizmu występują bez koszulek, racząc wszystkich widokiem swoich zapadniętych torsów.

Pan policjant i pan strażnik stali się pośmiewiskiem za obronę moralności na poziomie ciemnogrodu.

Polecane wideo

Komentarze (431)

Ocena: 5 / 5
www (Ocena: 5) 22.04.2014 03:20
I dobrze są od tego plaże dla nudystów .Może ktoś nie ma ochoty by jego dziecko gołe piersi oglądało.Jak tak lubią ze swoimi cyckami obnosić się mogą wystepować w klubach ze striptizem.I będą się spełniały i zarobią na tym co lubią jak widać robić i pewnym ludziom czas uprzyjemnią.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 19:20
Phi...ja też jestem zupełną zwolenniczką opalania topless. Preferuję tak odkąd ukończyłam 14 lat. Byłam wtedy na wakacyjnym wyjeździe grupowym do Hiszpanii. Tam okazało się, że dziewczyny, w tym także te w moim wieku, bo pytałam się o to, ile maja lat, opalają się topless i to masowo. Porzekadło brzmi że jak wlezie się między wrony trza krakać jak i one, więc siłą rzeczy musiałam zacząć opalać się topless. W następne wakacje opalałam się już właściwie wyłącznie topless. Namówiłam rok młodszą siostrę i kuzynkę w moim wieku
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2011 12:02
Przecież to niedorzeczne. Ja już opalałam się topless jako 14 latka. Piersi mam podobnej wielkości co ta laska na fotce i jakoś mi to nie uwłacza ani nie przeszkadza. Tak samo moja siostra. Nieraz bywało tak, że we dwie leżałyśmy na łące w samych majtkach od bikini.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2011 13:14
Ja już dużo czytam w internecie postów, które z treści wydają się autorstwa dziewczyn, które już jako 14-latki opalają się topless i to pomimo całkiem dużego rozmiaru piersi. W Hiszpanii to jest na porządku dziennym, to czemu tak ma nie być w Polsce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2009 23:20
Powinny być większe kary pieniężne siegające kilka tysięcy złotych aby zastanowiła się jedna z drugą co robi. A potem zdziwienie że są gwałty,morderstwa jak same prowokują. Powinne zostać solidnie ukarane aby na przyszłość było to przestrogą dla innych.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie