Przełom na uczelniach! Nikt nie będzie sprawdzał obecności na zajęciach!

Szykuje się prawdziwa rewolucja! Studenci będą rozliczani wyłącznie z tego czego się nauczyli, a nie z chodzenia na zajęcia.
Przełom na uczelniach! Nikt nie będzie sprawdzał obecności na zajęciach!
13.10.2010

Wraz z wejściem reformy w życie, zwiększy się nacisk na praktykę i kształtowanie osobowości studenta. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita” w dokumencie znalazły się zapisy dotyczące wszystkich absolwentów, niezależnie od kategorii kierunku. I tak, osoby po specjalizacjach przyrodniczych powinny „samodzielnie planować karierę zawodową albo naukową”, „wykazywać przywództwo i przedsiębiorczość”. Student nauk rolniczych zdobędzie „świadomość znaczenia zawodowej i etycznej odpowiedzialności za produkcję zdrowej żywności".

Absolwent studiów humanistycznych musi mieć nawyk „systematycznego uczestnictwa w życiu kulturalnym” i „aktywnego uczestniczenia w działaniach na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego”. Z kolei politechnika będzie uczyć inżyniera „myśleć i działać w sposób kreatywny i przedsiębiorczy", tak by rozumiał „potrzebę przekazywania społeczeństwu informacji o osiągnięciach techniki"

Każdy wykład będzie uzupełniony o zajęcia dające możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Od tej pory nie będzie więcej mowy o konsekwencjach, wynikających z braku obecności, o zaliczeniach godzin i liczbie przedmiotów. Teraz losy studenta będą się ważyć wyłącznie na egzaminach, a tych znacznie przybędzie i to w formie ustnej. 

Takie rewelacje spływają na nas jak ciepły koc - czy nareszcie uczelnia w służbie studenta, a nie na odwrót? Jak Wam się podobają pomysły resortu?  

Oliwia Podlecka 

Zobacz także:

Dlaczego nie mam przyjaciół?

Rozejrzyj się dookoła. Są wśród ciebie osoby, które czują się bardzo samotne. Dlaczego? Bo w przeciwieństwie do całej reszty świata nie mają przyjaciół.

Polskie dziekanaty i USOS frustrują studentów!

Studenci mają dość elektronicznego zapisywania na zajęcia. System jest niewydolny i utrudnia studiowanie, a przecież miał ułatwiać!

Komentarze (65)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.11.2010 15:26
o ile wiem to tylko na ćwiczeniach sprawdzają obecności, a wykłady cóż... niby nie obowiązkowe, ale niekotrzy wykładwocą sprawdzają...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2010 21:48
wypelniasz-wygrywasz.pl/konkurs-z-nagrodami-gwarantowanymi-Top-Secret/index.php?recommended_by=19128734103443 nagroda gwarantowana bon o wartości 50zł w sieci sklepów Top Secret tylko za wypełnienie krótkiego formularza!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2010 21:22
"Z kolei politechnika będzie uczyć inżyniera „myśleć i działać w sposób kreatywny i przedsiębiorczy", tak by rozumiał „potrzebę przekazywania społeczeństwu informacji o osiągnięciach techniki". " A co my do cholery przez 3,5 roku robimy? Powodzenia jak nie ma Ciebie na wykładzie z teledetekcji i fotogrametrii...ja już bym sobie odpuściła. Jednak Polska to ciemnogród, nie dziwię się, że polskie uczelnie są na samym końcu w rankingach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2010 06:10
no ta, i na pewno na mojej medycynie weterynaryjnej komukolwiek udaloby sie utrzymac gdyby olewal zajecia ^^ swoja droga jesli ktokolwiek o tym mysli przestrzegam, ze czeka was czeste wstawanie o jeszcze wczesniejszej niz ja dzis porze i tooony zakuwania
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2010 23:34
tylko ze w Anglii poziom nauczania na studiach nie jest zbytnio imponujacy... ;]
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo