Obroże i kastrowanie za pedofilię w Polsce

Wreszcie polski rząd zdecydował się na zaostrzenie przepisów odnośnie przestępstw seksualnych popełnianych na dzieciach.
Obroże i kastrowanie za pedofilię w Polsce
08.08.2008

Nowe pomysły rządu powinny trafić jak najszybciej do realizacji. Ministerstwo Sprawiedliwości wysunęło inicjatywę, aby pedofilom zakładać specjalne elektroniczne obroże, które monitorowałyby ich zachowania oraz to, gdzie akurat się znajdują. Początkowo tym systemem kontroli byliby objęci skazani pedofile, którzy mają sądowy zakaz zbliżania się do ofiar (ojcowie - kaci z brakiem dostępu do rodzin).

„Taki nadzór pozwoli na kontrolowanie tych ludzi po wyjściu z więzienia" – powiedział dziennikowi „Polska" wiceminister sprawiedliwości, Łukasz Rędziniak. Pierwsze obroże mają być założone już za rok. Taką formą zabezpieczenia, zamiast kary więzienia, mają być też kontrolowani drobni przestępcy.

Radykalniejszą metodę walki z pedofilią proponuje Ministerstwo Zdrowia. Osoby skazane za pedofilię byłyby poddawane hormonalnej kastracji - jest to specjalna terapia za pomocą tabletek obniżających popęd seksualny. Początkowo karani mieliby być recydywiści. Ministerstwo planuje też stworzenie specjalnego ośrodka, w którym leczono by chorych na pedofilię.

Polecane wideo

Komentarze (302)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2009 17:59
[quote="Gosc"][quote][b]Ilusia17[/b] Pedofilom powinno się życie odbierać! Bo oni wychodząc z więzienia dalej robią to samo! Śmierć za śmierć! Polskie prawo jest .. ahh szkoda gadać![/quote] Taka kara byłaby nie adekwatna. Poza tym, śmierc za śmierć? I tego nie popieram, ale przecież przestępstwa na tle seksualnym to nie to samo, co zabicie kogoś. Może pomyślcie skąd biorą się u nich takie popędy? Zamiast wydawać pieniądze na wykonywanie kar śmierci i kastracje niech rząd zainwestuje we wprowadzenie czegoś na kształt resocjalizacji. Trzeba dotrzeć do źródła problemu i tam go zniszczyć. Według mnie nikt nie zasługuje na karę śmierci czy kastracji. Państwo nie może pozwolić sobie na coś takiego. Nie widzicie, że politycy chcą sobie tylko zyskać głosy poprzez promowanie takich zmian prawnych? Ta decyzja nie jest dobrze przemyslana, a oni wiedzą, że Polacy są szczególnie "wrażliwi" jeżeli chodzi o sprawę pedofilii. Założę się, że ci ,co krzyczą najgłośniej, są katolikami. Nie widzicie, że coś takiego kłóci się z zasadami waszej religii? Jeżeli jesteście przekonani, co do słuszności tych kar, bądźcie tymi, którzy dokonają ich wymierzenia. Potrafilibyście ich zabić? Jeśli tak, to to z wami jest tez coś nie tak. Nie wystarczy wam, że zgodnie z tym, w co wierzycie i tak pójdą do piekła? Chcecie im jeszcze odebrać życie? Jeżeli coś takiego wejdzie w życie, będę się starać, aby jak najszybciej opuścić ten kraj ludzi wręcz złych, takich, u których złość rodzi złość, którzy nie znają sedna problemu i mino tego wyciągają wnioski. [/quote] jakby za przeproszeniem zru**ali ciebie, albo twoje dziecko, nie gadałabyś takich głupot!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2009 18:16
kastracja i tyle!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2009 01:40
Tabletki? Odciac ku**sy, a nie tabletki =//... W innych krajach to normalne, a u nas?Jeszcze lepiej gdy pedofilem jest chłop z kasą który wykupuje sprawe ale rząd nic sobie z tego nie robi, bo potrzebuja pieniedzy... szkoda nerwow na prawo w polsce...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2009 15:36
nareszcie cos zaczynają robić żeby ulzyć ofiarom!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2008 18:52
Jeszce jedno. ten artykuł nie jest napisany poprawnie. Powinien tylko przedstawić sprawę, nie nasuwać gotowe wnioski.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie