Śmiertelne wypadki w polskich szkołach - kilkadziesiąt rocznie!

Szkoła to miejsce, w którym każde dziecko powinno czuć się bezpiecznie. Spędza tam prawie pół dnia. Dane są jednak przerażające.
Śmiertelne wypadki w polskich szkołach - kilkadziesiąt rocznie!
24.09.2010

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało, że w roku szkolnym 2008/2009 w polskich szkołach doszło do 76 tysięcy wypadków, z czego 60 przypadków było śmiertelnych, a 388 ciężkich.

Warto dodać, żę dane te mogą być zaniżone. Potwierzdają to eksperci z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, którzy twierdzą, że na 1000 uczniów przypada aż 21 niebezpiecznych sytuacji. Oznacza to, że przebywanie w  szkole jest bardziej ryzykowne niż praca w górnictwie albo w trasporcie.

Jak donosi Dziennik Polski, po opublikowaniu danych przez CIOP liczba nieszczęśliwych wypadków spadła. – To jednak nie oznacza, że szkoła zaczęła być bezpieczna. Po prostu zastosowano inne kryteria zbierania danych, nie wliczając do nich np. wypadków w drodze do szkoły, czy też na wycieczkach – twierdzi Krystyna Świder z CIOP.

Ani ministerstwu ani szkołom nie zależy na nagłaśnianiu tego typu spraw, bo tak naprawdę nie ma się czym chwalić. Tym bardziej, że wówczas od razu zjawia się kuratorium, aby zbadać sprawę i znaleźć winnych...

Kinga Walczak

Zobacz także:

Polskie szkoły toną w brudzie!

W szkolnych łazienkach brakuje mydła i papieru toaletowego, a ręcznik to prawdziwy luksus. Statystyki są nieubłagane – co czwarta szkoła nie spełnia podstawowych standardów sanitarnych!

Nastolatki SKATOWAŁY koleżankę, bo źle na nie spojrzała!

15-latki dotkliwie pobiły rówieśniczkę, bo uznały, że krzywo na nie patrzy. A wszystko w biały dzień, w samym centrum miasta!

Komentarze (87)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2011 22:51
Pierd** szkołę zostań ninją !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2010 19:34
U mnie chlopaki nacierali taka dziewczyne sniegiem i stracila przytomnosc... ;d Albo taki chlopak zrzucil nauczycielke ze schodow i zlamala reke ;|
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.10.2010 19:25
moja koleżanka zmarła w szkole okazało się że miała jakieś wady serca i zdarzło się w szkole że była nieprzytomna ale nikt nie reagował i raz nie mogli jej wybydzić i zmarła dowiedziałam się o tym we wszystkich świetych jak zobaczyłam jej grób ze zdj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2010 15:53
u mnie w szkle duzo sie dzialo . połamane nosy rece nogi itd. jednemu kumplowi na wfie złamali noge jak grali w pilke nozna , złamanie otwarte bardzo powazne operacje a teraz ma jedna noge krotsza i musi nosic w bucie wkladki pod piete.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2010 00:25
Oznacza to, że przebywanie w szkole jest bardziej ryzykowne niż praca w górnictwie albo w trasporcie. lol
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo