Uwaga, nadchodzi jesienna inwazja pająków!

Panikujesz na widok pająka? Już niebawem możesz dość często przeżywać ataki strachu! Po wilgotnym lecie czeka nas pajęcza plaga!
Uwaga, nadchodzi jesienna inwazja pająków!
21.09.2010

Ciepłe lato i liczne powodzie mocno zawilgotniły nasze środowisko. Kapryśna aura stworzyła idealne warunki do rozmnażana się nie tylko komarów, ale także pająków.

- Tegoroczna pogoda sprzyja rozmnażaniu się pająków. Mieliśmy obfite deszcze i dużo słońca, a pająki rozmnażąją się właśnie w takich warunkach – wyjaśnia profesor Janusz Markowski z Wydziału Biologii na Uniwersytecie Łódzkim.

Ugryzienie przez pająka (nie tylko tropikalnego) może być niebezpieczne i opłakane w skutkach. Najczesciej zgłaszane objawy to zakażenia i reakcje alergiczne. Jak poinformował niedawno Dziennik Łódzki, do szpitali zgłasza się coraz więcej osób, uskarżających się na podobne dolegliwości, w następstwie kontaktu z pajęczakami.

W naszych domach mogą się pojawić sidlicze piwniczne, krzeczki polne, różne odmiany wałęsaków oraz bardzo groźny tygrzyk. Ten ostatni przybył do nas z Europy południowej.  - Żyje na łąkach, w lasach i przydrożnych trawach. Jego ukąszenie może być bardzo groźne, zwłaszcza dla alergików. Trzeba na niego uważać na przykład przy zbieraniu jeżyn czy grzybów. – przestrzega profesor Markowski.

Pająki mogą się dostać do mieszkania przez uchylone okna, a nawet kominy...

Kinga Walczak

Zobacz także:

Silny trądzik może być dla nastolatków powodem samobójstwa!

Nastoletnie dziewczyny cierpiące z powodu trądziku, dwa razy częściej myślą o samobójstwie niż ich piękne koleżanki!

Miliony ludzi wierzą w zabobony! Czego boją się najbardziej?

Trzymanie kciuków, życzenie przed zdmuchnięciem świeczek i unikanie czarnego kota na przejściu, tak głęboko wrosło w zwyczaje, że dla wielu zdaje się być normą!

Komentarze (86)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2012 15:50
Cześć! Na stronie norfolkpolska.pl jest obszerny artykuł na temat, jak uprzykrzyć im życie z nami :-) Pozdrawiam wszystkich arachnofobów :-P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2011 22:53
Pająki są fajne ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2010 21:43
boshee, ostatnio miałam w salonie takie wielkie! ze sie normalnie w glowie nie miesci ;/ i wgl, cholernie duzo teraz widze tego cholerstwa ! ;
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2010 15:35
aaa pająki xD ja zwariuje :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2010 23:35
chyba chodzilo wam o SIDLISZE piwnicze. jestem na bio-chemie, pozdro ;D btw nienawidze pajakow a mieszkam w lesie ;(
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo