Nadchodzą wielkie podwyżki cen żywności! Winna jest powódź!

W ostatnich tygodniach drastycznie podskoczyły ceny produktów podstawowych, a od stycznia czekają nas kolejne podwyżki!
Nadchodzą wielkie podwyżki cen żywności! Winna jest powódź!
15.09.2010

Już za dosłownie kilka miesięcy z naszych portfeli będą znikać coraz większe ilości gotówki podczas zakupów spożywczych. Sytuacja już teraz nie jest kolorowa, a jak zapowiadają specjaliści, będzie coraz gorzej.

Najbardziej podrożały w tym roku warzywa i owoce. W wyniku powodzi plony są mniejsze, a zbiory utrudnione. Za ziemniaki trzeba już zapłacić o połowę więcej niż przed rokiem, za cebulę o 18% więcej i to nie koniec. Zakup masła, serów, jaj czy mięsa również spustoszy nam portfel. Więcej niż w 2009 roku kosztuje także mąka, pieczywo, napoje, słodycze i makaron.

Niestety, nie zanosi się na poprawę sytuacji. Rząd zaplanował od stycznia podniesienie podstawowej stawki VAT z 22 do 23 %.

Majka Kostrzewa

Zobacz także:

Ile kalorii ma chrupkie pieczywo?

Smacznie dopasowana dieta - wypróbuj!

Polecane wideo

Komentarze (26)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2010 20:00
a więc gratuluje wyboru KOMOROWSKIEGO na prezydenta. ;/ zastanowcie się na kogo będziecie głosowac w kolejnych wyborach,. !! Wybraliście Bronka bo jest wyższy czy jak bo nie rozumiem.wybór miał być dla was dobry a Wy spojrzeliście kto jest bardziej reprezentacyjny. ŻAL !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2010 02:18
vat... niech PiS zrobi porządek...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2010 20:11
Zapraszamy serdecznie na ŚWIAT WENUS. Nowy konkurs, a w nim do wygrania MARKOWE PERFUMY. SAME WYBIERACIE TE, KTÓRE CHCECIE!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2010 19:42
PiS, PO, SLD, PSL - oto chołota, banda czworga. Sekciarze, złodzieje, komuchy i socjaliści. Takich sobie wybraliście. Ale nie martwcie się, w UE podatek VAT może mieć maksymalnie 25%. Ale pomyślcie, że mógłby mieć 15%... Ale kogo to obchodzi, byle się chamy mogły się nachapać i rozbudowywać armię urzędasów (w ciągu ostatnich 5 lat powołano 100 tysięcy tych pasożytów).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2010 16:38
powódź winna??? Chyba POwódź!!! zlodzieje i krętacy!!!! oby oni kiedyś żyli tak jak my- PRZECIĘTNIE!!!! wtedy zobaczą jak to jest liczyć kasę na jedzenie, rachunki itp by starczyło do pierwszego!!!! skur.wy.syny tylko dopchają sie do koryta i już kradną!!!! tylko patrzeć jak sobie będą dawać podwyżki!!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie