Uwaga, idzie zima tysiąclecia!

Ta zima będzie wyjątkowo sroga, a każda następna będzie przybliżała nas do rychłego nadejścia kolejnej epoki lodowcowej.
Uwaga, idzie zima tysiąclecia!
15.09.2010

Klimatolodzy nie mają wątpliwości: ciepły prąd morski o nazwie Golfsztrom porusza się o połowę wolniej i nie jest już w stanie równoważyć mas polarnego powietrza. Tymczasem dzięki temu, że trochę cieplej wiało od morza, północne wiatry nie skuły wszystkiego w lód. Ale to się zmieni.  

Michał Kowalewski, klimatolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedział w Radiu TOK FM, że zmianę już odczuwa Skandynawia.  Nasz kraj to oczywiście też odbiera, ale nie tak bezpośrednio z racji odległości i innych czynników klimatotwórczych - mówił na antenie Kowalewski. Niemniej - jak dodał klimatolog - jeśli Golfsztrom zupełnie zniknie, czeka nas epoka lodowcowa. Na Półwyspie Skandynawskim rozwinie się lądolód, który wcześniej czy później dotrze do Polski.

Co ciekawe, za zmiany klimatyczne odpowiada katastrofa w Zatoce Meksykańskiej. Golfsztrom jest niemrawy, bo został "przyblokowany" gdzieś w okolicach Północnej Karoliny.

Na Fakt.pl zobacz także: Zima mrozi Europę

Zobacz także:

Ta kobieta ma 106 lat i jest dziewicą!

W Polsce odbył się pierwszy, legalny ślub dwóch kobiet!

 

Komentarze (171)

Ocena: 5 / 5
Sranonim (Ocena: 5) 19.03.2013 21:14
...Czy ja wiem, pierdoły piszą z nudów - potwierdzone? Niemysle, doprawdy nie będzie, aż tak chujowo, bowiem jakiś tam przymrozek i nic tylko cieszyć się wiosną :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2010 21:23
nie rozumiem tego wszystkiego. nie wiem, może robią z nas idiotów?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2010 15:01
a jeszcze do niedawna miało być globalne ocieplenie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2010 20:00
Ludzie zawsze muszą coś pieprzyć, żeby było ciekawie, a wy wszystko łykacie. X__X Zanim ten lądolód dotrze do Polski, wasze dzieci zdążą umrzeć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2010 08:52
Napiszę jeszcze raz, bo może mało dziewczyn widziało. To co dementuje kolejna "plotkę" papilota: twojapogoda.pl/wiadomosci/106878,czy-prad-zatokowy-rzeczywiscie-zanikl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo