Zakonnica pomogła w aborcji! Została EKSKOMUNIKOWANA!

Biskup nałożył surową karę na zakonnicą, która pomogła w przeprowadzeniu aborcji w katolickim szpitalu.
Zakonnica pomogła w aborcji! Została EKSKOMUNIKOWANA!
20.05.2010
>

Sprawa siostry Margaret McBride rozpala Amerykanów. Sążniste artykuły w prasie, komentarze na blogach i dyskusje na forach internetowych ciągle mają temperaturę bliską wrzenia. A wszystko dlatego, że ta katolicka zakonnica udzieliła zgody na aborcję, za co biskup obłożył ją ekskomuniką.

Pochodząca z Irlandii Siostra Margaret od wielu lat pracowała w szpitalu św. Józefa w Phoenix w Arizonie. Była tam administratorem i członkinią Rady Etyki. Szpital znany jest m.in. z tego że nikomu nie odmawia pomocy. Leczą tam nawet ludzi, którzy nie mają ubezpieczenia.

I do tego szpitala w grudniu ub. roku zgłosiła się kobieta w 11 tygodniu ciąży. Cierpiała na nadciśnienie płucne, które zmniejsza wydajność płuc i serca. Stan chorej pogarsza się w wyniku ciąży i może prowadzić do śmierci. Lekarze stwierdzili, że kobiecie grozi rzeczywiście śmiertelne niebezpieczeństwo. Praktycznie już umierała. Jedynym ratunkiem dla niej - jak jednogłośnie stwierdzili lekarze - była aborcja.

zycie
>

I tu wkroczyła siostra Margaret. Była członkiem komisji etyki szpitala, która miała zdecydować, czy zgodzić się z zaleceniami lekarzy, czy nie. Decyzję trzeba było podjąć szybko. Siostra Margaret przychyliła się do zdania lekarzy. A ci przeprowadzili aborcję i tym samym uratowali życie kobiety.

I to właśnie miało dla siostry Margaret przykre konsekwencje. Jej biskup, znany z konserwatywnych poglądów Thomas Olmsted, kilka dni temu obłożył ją ekskomuniką i wyrzucił z zakonu. Siostra jest dziś "tylko" panią Margaret i nie pracuje w szpitalu św. Józefa.

W swoim piśmie biskup stwierdził, że lekarze powinni ratować życie kobiety, ale nie kosztem życia jej nienarodzonego dziecka. Krytycy biskupa podkreślają jednak, że jeśli matka by umarła, umarłby także jej jedenastotygodniowy płód. "Czy moralnie da się rzeczywiście obronić śmierć dwóch niewinnych istot, jeśli jedna może żyć? To oklepane pytanie, ale co zrobiłby w tej sytuacji Jezus?" pyta jeden z blogerów.

Na Fakt.pl przeczytaj także: Fala idzie do Warszawy!

Zobacz także:

Polscy uczniowie nie chcą chodzić na religię!

Kontrowersyjna sesja zdjęciowa! Zakonnica w diamentach!

Polecane wideo

Komentarze (74)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2015 16:24
Napisz komentarz...Sprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2015 17:12
Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2015 18:15
Witam sprzedam nowy oryginalny zestaw do aborcji medycznej ze strony Women on Web. Zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. Mozna go wykorzystac do 14 tygodnia ciazy. Wszelkich informacji na temat zazycia itp udzielam przy zakupie. Mozliwy odbior osobisty, wysylka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartosci jak i wszelkie inne opcje. Polecam! Kontakt 669632890
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2015 15:44
Napisz kWITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532omentarz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2010 23:04
Ja sądzę, że aborcja była w tym wypadku dobrym wyjściem lecz na ogu jej nie popieram. Gdyby nie zdecydowała się na aborcję zginęłaby razem z dzieckiem, a tak to chociaż jedna osoba została uratowana. Lecz ja nie jestem osobą religijną i nie wiem jak to powinno być.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie