Joanna Racewicz oburzona wypowiedzią Andrzeja Dudy: „Nie mieści mi się w głowie”

„To dalej niż o most za daleko” - dodała dziennikarka.
Joanna Racewicz oburzona wypowiedzią Andrzeja Dudy: „Nie mieści mi się w głowie”
Joanna Racewicz, fot. Akpa
21.05.2024

W niedzielę świat obiegła informacja o śmierci prezydenta Iranu. Śmigłowiec, którym podróżował Ebrahim Raisi, rozbił się  w górach. Wszystkie osoby, które znajdowały się na pokładzie maszyny, straciły życie.

Zdarzenie to jest bez wątpienia tragedią. Warto jednak wspomnieć, że polityk był kontrowersyjną postacią. Wielkie emocje wzbudzały jego ultrakonserwatywne poglądy oraz działania z przeszłości. Niemniej wielu przywódców państwa wyraziło w sieci wyrazy współczucia zarówno dla narodu irańskiego jak i bliskich. Jedną z takich osób był nasz prezydent, Andrzej Duda.

Jestem głęboko poruszony wiadomością o tragicznej śmierci Prezydenta Iranu Pana Ebrahima Raisiego wraz z delegacją rządową, w katastrofie lotniczej. Niewiele narodów ma w swojej historii takie tragiczne karty. Ale my, Polacy, straszliwie doświadczeni w 2010 roku katastrofą polskiego rządowego samolotu w Smoleńsku w Rosji, znamy uczucie szoku i pustki, jakie w ludzkich sercach i w państwie pozostaje po nagłej utracie elity politycznej i społecznej, po nagłej utracie bliskich i przyjaciół. Dlatego ze szczególnym zrozumieniem łączymy się z bliskimi ofiar i narodem irańskim w modlitwie i żalu – napisał na platformie X.

Słowa te nie znalazły jednak uznania wśród części internautów. Kondolencje oburzyły również Joannę Racewicz.

Przeczytaj też: Nowe doniesienia na temat stanu Kate Middleton. Niestety mało w nich optymizmu

Joanna Racewicz oburzona słowami Andrzeja Dudy

Dlaczego wpis Prezydenta RP wzbudził tyle gniewu? Wiele osób uważa, że porównywanie śmierci Ebrahima Raisi z katastrofą smoleńską jest po prostu nie na miejscu. Podobnie sądzi też Joanna Racewicz - dziennikarka, która 10 kwietnia 2010 roku w tym tragicznym wydarzeniu straciła męża.

Panie Prezydencie, nie mieści mi się w głowie porównywanie śmierci dyktatora Iranu ze śmiercią polskiej elity demokratycznej w Smoleńsku. To dalej niż o most za daleko - napisała na Instagramie.

Przeczytaj też: Król Karol III zaskoczył szczerym wyznaniem. Monarcha przyznał o skutkach ubocznych leczenia

Fot. Ig @joannaracewicz

Fot. Ig @joannaracewicz

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 20.05. – 26.05.
Horoskop tygodniowy 20.05. – 26.05. - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.05.2024 07:35
Zgoda
odpowiedz

Polecane dla Ciebie