"Nie" rządu dla „wynajmowania brzuchów"

W myśl nowych przepisów matką będzie tylko kobieta, która urodziła dziecko, genetyczna matka nie będzie miała żadnych praw.
"Nie" rządu dla „wynajmowania brzuchów"
22.07.2008

Rząd postanowił znowelizować przepisy kodeksu rodzicielskiego, do sejmu właśnie trafiły poprawki. Projekt odbiera jakiekolwiek prawa matce genetycznej, chodzi o proceder „wynajmowania brzucha". Kobieta, która nie może donosić ciąży, zawiera umowę z drugą kobietą, która zostaje matką zastępczą. Zabieg polega na wszczepieniu embrionów powstałych za pomocą metody in vitro. Po urodzeniu matka zastępcza oddaje dziecko matce genetycznej, zazwyczaj dostaje za to gratyfikację.

W nowej definicji macierzyństwa matką jest tylko kobieta, która urodziła dziecko. matka genetyczna, aby stać się pełnoprawną matką, będzie musiała adoptować dziecko urodzone przez matkę zastępczą.

Jeśli matka zastępcza nie będzie chciała oddać dziecka, to matka genetyczna nie będzie miała możliwości uzyskania jakichkolwiek praw do niego.

Nowe przepisy zmieniają także sytuację ojców. Mężczyzna będzie mógł uznać dziecko tylko w przypadku, gdy jest ojcem genetycznym. Według nowych przepisów, jeśli pary, które nie są małżeństwem, zdecydują się na zapłodnienie anonimowym dawcą (bo mężczyzna jest na przykład bezpłodny), partner i tak nie będzie uznany za ojca.

Takie porządkowanie wprowadza jeszcze większe zamieszanie i może doprowadzić do wielu dramatów.

Polecane wideo

Komentarze (74)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2009 21:57
Jakaś paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czego to nasz "rząd" nie wymyśli....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2008 18:55
jebi im sie na muzgi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2008 13:46
[quote="saqa"]Rodzicem jest ten kto wychowa, a nie urodzi. Bo urodzic mozna, a potem zostawic na smietniku.i taka osobe mozna nazwac rodzicem? naoewno nie[/quote] RACJA;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2008 17:38
Ci co w ogóle wymyślają takie przepisy nie mieli takich problemów (jak z zajściem w ciąże czy bezpłodnoscią). porażka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2008 12:04
Rodzicem jest ten kto wychowa, a nie urodzi. Bo urodzic mozna, a potem zostawic na smietniku.i taka osobe mozna nazwac rodzicem? naoewno nie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie