Proroctwo bożonarodzeniowe. Tragiczna przepowiednia na koniec 2023 roku

Co się wtedy wydarzy według wizji Majów?
Proroctwo bożonarodzeniowe. Tragiczna przepowiednia na koniec 2023 roku
Fot. pexels (Saya Omar)
08.11.2023

Na przestrzeni wieków pojawiały się liczne teorie o końcu świata. Przepowiednie wieszczące zagładę bazowały m.in. na Biblii i Księdze Apokalipsy. Od lat mówi się również o wizjach Nostardamusa, Baby Wangi, czy Majów.

Najbardziej znaną teorią starożytnej cywilizacji była ta, że świat skończy się w 2012 roku. Według BBC, data była powiązana z kalendarzem Majów, jednak mocno oddziaływała na wyobraźnię współczesnych ludzi, zwłaszcza w obliczu wydarzeń dziejących się wtedy na Bliskim Wschodzie.

Zobacz także: Krzysztof Jackowski o przyszłości, jaka czeka Polskę. Nasz kraj ma jedno ważne zadanie

Przepowiednia Majów: Apokalipsa na koniec 2023 roku

Przez lata niektórzy interpretatorzy tej wizji wierzyli, że w przepowiedni wystąpił błąd, wynikający z nieprawidłowego rozszyfrowania kalendarza Majów. Ich zdaniem starożytna cywilizacja zapowiedziała koniec świata na 2023 rok. Nowe badania przeprowadzone w Ameryce Łacińskiej wskazują, że Apokalipsa nastąpi między 21 czerwca a 31 grudnia tego roku. Okres ten został nawet nazwany „proroctwem bożonarodzeniowym”.

Analizując rok 2012, był on dość łagodny w porównaniu z kolejnymi latami, podczas których świat został dotknięty globalną pandemią i różnymi konfliktami, w tym w Ukrainie i w Izraelu, co zwiększyło konkretne ryzyko trzeciej wojny światowej.

Myślicie, że zagłada, rozumiana jako kryzys humanitarny i globalne zagrożenie, faktycznie jest blisko?

Polecane wideo

Co pieprzyki mówią o Tobie? Sprawdź, co oznacza ich położenie!
Co pieprzyki mówią o Tobie? Sprawdź, co oznacza ich położenie! - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.33 / 5
gość (Ocena: 5) 13.11.2023 00:53
nie wiem do jakiego kościoła chodzisz, ale nasz kościół naucza żeby miłować bliźniego swego, nie zabijać, nie kraść i nie mówić oszczerstw żyć w łasce i Chrystusie
odpowiedz
DHJIJSDIJ (Ocena: 1) 10.11.2023 20:49
Ludzie nie umieją odczytywać przepowiedni z Biblii, dużo się wypełniło, a jeszcze niektóre nie. Ludzie nie wierzą przez waszą głupotę np księżyc czerwony jak krew opisywany w Biblii mylicie z waszym "krwawym księżycem'', który nawet z opisu nie przypomina tego opisanego w Biblii, bo ten który był wyglądał jak rdzawy prędzej niż krwawy, Jakieś rude były do tej pory, a nazywacie je krwawymi. PS. kościół katolicki naucza życia pod prawem zamiast nauczać życia w łasce i w Chrystusie.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 08.11.2023 13:11
W przypadku rozważania daty końca świata z punktu widzenia starożytnej cywilizacji, to jedyną słuszną drogą jest próba określenia, co Majowie rozumieli przez świat istniejący zgodnie z ich kalendarzem (do tego przydałaby się pewnie armia badaczy) - zmiany w cyklach pór roku, dnia i nocy, przypływów i odpływów, możliwości upraw roślinności czy okresów godowych zwierząt ....to wszystko razem mogło stanowić przyczynę "końca świata" wg ich kalendarza .... chyba, że może chodziło o jakąś asteroidę, która miała nas wykończyć jak dinozaury ... jeśli tak to pozostaje jedynie 1% na badania kosmosu i trzymać kciuki. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie