Naukowcy są pewni, że taki los czeka naszą planetę. Lata 2023-2027 przejdą do historii

Niestety scenariusze dla Ziemi nie są zbyt optymistyczne...
Naukowcy są pewni, że taki los czeka naszą planetę. Lata 2023-2027 przejdą do historii
Fot. Unsplash (E. Grossgasteiger/S. Steinka)
20.05.2023

Kondycja, w której znalazła się nasza planeta, niepokoi coraz bardziej. Niestety klimat w dalszym ciągu niebezpiecznie się ociepla. Lodowce wciąż topnieją - badacze twierdzą, że nawet kilkakrotnie szybciej aniżeli miało to miejsce w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała właśnie do wiadomości, że ​​istnieje aż 98-procentowe prawdopodobieństwo, że co najmniej jeden rok w ciągu kolejnych pięciu lat będzie można uznać za najcieplejszy w historii.

Zobacz także: Coraz większa liczba Polaków decyduje się na zatrudnienie przed ślubem... detektywa

Klimatyczne anomalie na Ziemi. Czekają nas rekordowo wysokie temperatury

Według raportu sporządzonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych średnia roczna globalna temperatura w latach 2023-2027 będzie aż o ponad półtora stopnia Celsjusza wyższa aniżeli przed rewolucją przemysłową. Naukowcy są zdania, że tak źle jeszcze nie było, więc scenariusze dla Ziemi nie są niestety zbyt optymistyczne.

Czekają nas rekordowo wysokie temperatury. Nietrudno sobie wyobrazić, jak wielki wpływ będzie miało to nie tylko na środowisko, ale i na nasze życie. Świat nieustannie będzie zmagał się z suszami, pożarami i powodziami. ONZ alarmuje, że rekordowe temperatury przyczynią się również do poważnego zachwiania światowej gospodarki. Będą się z nimi wiązały również rozmaite problemy zdrowotne. Przewiduje się między innymi wzrost zachorowań na schorzenia kardiologiczne.   

Źródło: ONZ

Zobacz także: Elle Fanning i jej niezwykła lekcja wartości. Każda kobieta powinna wziąć sobie słowa gwiazdy do serca

Polecane wideo

Idealne buty na wiosnę. Będziesz chciała nosić je non stop
Idealne buty na wiosnę. Będziesz chciała nosić je non stop - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4.25 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2023 09:46
Za dużo używacie dildo i zużywanie baterii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2023 20:53
Tu nie o to chodzi, że klimat się ociepla tylko że ludzkość zamiast kontynuować swoją ewolucję i rozwój intelektualny cofa się w rozwoju dlatego ma problemy z narażeniem za zmianami na Ziemi.Wszystko co się dzieje na Ziemi może albo zabić człowieka albo być przez niego wykorzystane do zwiększenia swoich możliwości i podwyższenia standardu życia, wszystko zależy od jego poziomu inteligencji, głupiego ogień spali a mądry wykorzysta go do ugotowania sobie obiadu.Jak coś ludzi zabije to będzie to nie będzie to rekordowo wysoka temperatura, tornado czy powódź tylko ich głupota.
zobacz odpowiedzi (1)
klimatyczny (Ocena: 2) 20.05.2023 08:45
Bzdury - najzimniejsza wiosna od 30 lat , a nasz wpływ na zmiany klimatu jest żaden , co oczywiście nie znaczy że nie powinniśmy mniej smrodzić spalinami .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie