Watykańska badaczka rozszyfrowała datę końca świata. „Da Vinci ukrył ją na swoim fresku”

Słynny włoski artysta przejawiał ogromne zainteresowanie wizjami apokaliptycznymi.
Watykańska badaczka rozszyfrowała datę końca świata. „Da Vinci ukrył ją na swoim fresku”
Fot. pexels
19.05.2023

Leonardo da Vinci zostawił po sobie ogromny dorobek kulturalny. Był „człowiekiem renesansu”: malarzem, rzeźbiarzem, architektem, inżynierem, odkrywcą, matematykiem, anatomem, wynalazcą, geologiem, filozofem, muzykiem i pisarzem. Włochowi przypisuje się również tworzenie sekretnych kodów, które zdradzają przyszłość ludzkości. Da Vici miał je umieszczać na swoich słynnych malowidłach.

Podobnego zdania jest watykańska badaczka Sabrina Sforza Galitzia, która twierdzi, że rozszyfrowała datę końca świata, którą malarz ukrył na fresku „Ostatnia Wieczerza”.

- Galitzia skupiła się na analizie przestrzeni tzw. lunety, czyli małym sklepieniu wciętym w sklepienie główne, znajdującym się w środkowej części malowidła nad oknem – podaje o2.pl.

Zobacz także: Najnowsza przepowiednia jasnowidza Jackowskiego dotyczy młodych ludzi. Przerażające, co zobaczył

Kod Leonarda da Vinci na fresku „Ostatnia Wierzecza”

Zdaniem watykańskiej badaczki renesansowy artysta zaszyfrował na swoim malowidle datę końca świata, który stanie się następstwem globalnego potopu. Ten zacznie się dokładnie 21 marca 4006 r. i zakończy 1 listopada tego samego roku. - Galitzia nie wyjaśniła jednak, w jaki sposób udało jej się rozwikłać rzekomą zagadkę – czytamy na o2.pl.

Czemu Leonardo da Vinci umieszczał swoje wizje w postaci szyfru? Jak podaje amerykański serwis IFL Science, malarz żył w trudnych czasach i bał się ataków na swoją osobę. Portal przypomina również, że artysta przejawiał pod koniec swojego życia gigantyczne zainteresowanie apokaliptycznymi wizjami końca świata.

- Wyrazem tego były tworzone przez niego szkice pokazujące m.in. ognie spadające z nieba, czy wrzące morza, otoczone notatkami wieszczącymi pojawienie się chmur i niszczycielskich zjawisk – podsumowuje o2.pl.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Uważacie, że da Vinci faktycznie przekazał kolejnym pokoleniom tajemny kod?

Polecamy także: Krzysztof Jackowski przedstawił swoją przepowiednię na czerwiec. „Obawiam się to mówić, ale…”

Polecane wideo

Najpiękniejsze perfumy wszech czasów. 6 zapachowych ikon, które warto wypróbować choć raz w życiu
Najpiękniejsze perfumy wszech czasów. 6 zapachowych ikon, które warto wypróbować choć raz w życiu - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.06.2023 08:48
J🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒
odpowiedz

Polecane dla Ciebie