Został skazany za męczenie psa. Był gwiazdą popularnego programu

Mężczyzna odwołał się od wyroku. Sąd nie uznał apelacji.
Został skazany za męczenie psa. Był gwiazdą popularnego programu
Fot. Pexels (Pranidchakan Boonrom)
28.04.2023

38-letni mieszkaniec gminy Poświętne zasłynął dzięki programowi „Rolnicy. Podlasie”. Mężczyzna w niewłaściwy sposób zajmował się swoim psem. Zwierzę miało liczne rany, w których zalęgły się larwy. Dodatkowo, z jego oczu sączyła się ropa. Mimo wszystko, oskarżony winny się nie czuje. Odwoływał się od decyzji sądu. Sprawiedliwości stało się jednak zadość – Sąd Okręgowy w Białymstoku podtrzymał wyrok.

Zobacz także: Ksiądz poświęcił samochód warty fortunę. Nagranie z Podlasia hitem Internetu

Gwiazda programu „Rolnicy. Podlasie” skazana za męczenie psa

Nie każdy człowiek nadaje się do bycia właścicielem zwierzęcia. Niektórzy zapominają, że to żywa istota i traktują ją jak niepotrzebny przedmiot, na którym często można odreagować emocje. Niestety, historii znęcania się nad zwierzętami jest bardzo dużo, a przykład tego 38-latka z powiatu Poświętne to tylko jedna z nich. Mężczyzna w swoim gospodarstwie miał psa w typie owczarka, który służył mu m.in. do pilnowania bydła. Zwierzę było trzymane w skrajnie złych warunkach, bez dostępu do pożywienia i wody. Pies miał m.in. zanik mięśniowy, a w licznych ranach na jego ciele zaległy się larwy.

Jako pierwsza losem tego owczarka zainteresowała się lekarka pobliskiej przychodni, do której zwierzę się przybłąkało. Całą sprawę nagłośniła społeczniczka prowadząca dom tymczasowy dla zwierząt, Karolina Kosała. W końcu sprawa trafiła do sądu. Rolnik jednak od początku twierdził, że jest niewinny, a pies ma dobre warunki. Na szczęście, Sąd Okręgowy w Białymstoku się z tym nie zgodził i wymierzył mężczyźnie karę 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz 4 tys. zł nawiązki na białostockie schronisko. Mimo że oskarżony od wyroku się odwołał, sąd go podtrzymał, dodając, że kara i tak nie jest wysoka.

Zobacz także: Niepokojąca przepowiednia na przełom kwietnia i maja. „Od tego zależy nasza przyszłość”

Źródło: kobieta.wp.pl 

Polecane wideo

Chciał wyglądać jak klaun. Teraz nie może znaleźć dziewczyny
Chciał wyglądać jak klaun. Teraz nie może znaleźć dziewczyny - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 02.05.2023 12:30
Podlasie to stan umysłu. Widać to po takich patusach jak ten.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.04.2023 08:31
Jaka gwiazda? Co wy porypani jesteście? To śmierdzący chłopek z podlasia który nie umie się sobą zająć a przy okazji też zwierzęciem ktore do niego należy. Gwiazda, dobre sobie... 🤣🤣🤣🤣🤣
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 28.04.2023 15:29
Niech się cieszy że na mnie nie trafił. Tak samo bym go potraktowała jak on tego psa.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie