Zgodził się na „rozbieraną” randkę online, zaczął dostawać groźby. To popularne oszustwo!

Policja apeluje o zachowanie czujności.
Zgodził się na „rozbieraną” randkę online, zaczął dostawać groźby.  To popularne oszustwo!
Fot. Pexels (Min An)
01.05.2023

24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego był pewien, że nawiązał w Sieci romans z atrakcyjną kobietą. Szybko przekonał się, że popełnił błąd. Sprawa trafiła na policję. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w Internecie.

Zobacz także: Jej mąż sfingował własną smierć. „Chcieli zrobić ze mnie wariatkę”

Zaufał kobiecie poznanej w Sieci. Szybko został sprowadzony na ziemię

Pewien młody mężczyzna z powiatu świdnickiego był przekonany, że nawiązał romans z atrakcyjną kobietą, którą poznał w Sieci. 24-latek nie zastanawiał się długo, kiedy jego luba zaproponowała mu „rozbieraną” randkę online. Szybko tego pożałował, kiedy zaczął dostawać groźby. Mężczyzna miał zapłacić 25 tys. euro za gwarancję, że filmiku z jego udziałem nie zobaczy jego rodzina, ani że nie trafi on na portale internetowe. Pomimo trudnej sytuacji, młody mężczyzna zachował trzeźwe myślenie i całą sprawę zgłosił na komendę w Świdniku. Funkcjonariusze upublicznili treść wiadomości, które chłopak otrzymał. Komunikat szantażystów był jasny:

Twoje filmy są obecnie na jednej z witryn do udostępniania wideo, na razie w trybie prywatnym. Po prostu umieściłem to w końcu, abyś wiedział, co jestem w stanie zrobić. Więc zachowaj spokój i rób, co ci każe.

Takie próby oszustwa nie są rzadkością. Właśnie z tego powodu policja apeluje o zachowanie ostrożności i ograniczone zaufanie. Ten 24-latek padł ofiarą sextorionu. Jedna z funkcjonariuszek wyjaśniła, na czym to oszustwo polega:

Sextorion to próba zmuszenia kogoś do określonego zachowania, wykorzystując do szantażu właśnie kompromitujące materiały o charakterze seksualnym.

Zobacz także: Jej facet nie chciał słyszeć o prezerwatywach. Zaufała mu. Szybko tego pożałowała

Źródło: o2.pl 

Polecane wideo

Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok
Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie