Ksiądz wyjaśnił, co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci. Internauci nie mogą uwierzyć, że to powiedział

Filmik tego księdza robi furorę na TikToku i budzi skrajne emocje.
Ksiądz wyjaśnił, co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci. Internauci nie mogą uwierzyć, że to powiedział
Fot. Unsplash
17.03.2023

TikTok jest nie tylko istną kopalnią urodowych czy modowych trendów. Urósł do rangi kompendium wiedzy i zbioru ciekawostek z różnych dziedzin życia. Ksiądz Sebastian Picur filmiki na tej platformie zamieszcza regularnie, ale to jego najnowsze nagranie stał się hitem Sieci. W opublikowanym materiale duchowny wyjaśnił internautom, co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci. Internauci z kolei nie wierzą, że naprawdę to powiedział. Niektórzy poczuli się oburzeni jego słowami.

Zobacz także: „Noszenie tych naszyjników to grzech”. Ksiądz wskazał biżuterię, której nie wolno zakładać

„Co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci?”

Ksiądz Sebastian Picur cieszy się rosnącą popularnością na TikToku. Regularnie publikuje filmiki, na których odpowiada na różnego rodzaju pytania zarówno osób wierzących, jak i niewierzących. Dokładnie tak było i tym razem. Jeden z użytkowników platformy zapytał, co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci. Odpowiedź duchownego niektórych oburzyła. Inni nie wierzyli, że naprawdę to powiedział. Jego odpowiedź była bardzo prosta i być może właśnie dlatego wywołała takie reakcję. Ksiądz wyjaśnił krótko:

Przestaje być osobą, która nie wierzy w Pana Boga.

Pod filmikiem pojawiło się ponad tysiąc komentarzy. Internauci pisali:

Uśmiałam się. Obawiam się, że to księdza spotka zawód.
Ale odpowiedź…
Spadłem z krzesła ze śmiechu.
No chyba nie takiej odpowiedzi tu oczekiwano.
To nie jest wyczerpująca odpowiedź.
Znawca się znalazł...

Zobacz także: Kinga Rusin zwróciła się do Agaty Dudy. Pierwszej damie zarzuciła wiele

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @__.quadrobist.__ #ksiadz #wiara #ateista #agnostyk #zbawienie #potępienie ♬ Sad Melody - Manuel Boni

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 13.03. - 19.03.
Horoskop tygodniowy 13.03. - 19.03. - zdjęcie 1
Komentarze (38)
Ocena: 4.45 / 5
gość (Ocena: 5) 13.04.2023 21:49
Człowiek niewierzący który za życia na ziemi a był dobrym człowiekiem pójdzie do Nieba, a człowiek wierzący jednak będący niegodziwy pójdzie do Piekła. Nie ważne czy człowiek wierzy lub nie, jeżeli był pójdzie do Nieba. Pozdrawiam.
odpowiedz
prawda objawiona: (Ocena: 5) 13.04.2023 12:46
naiwne owieczki wydojone obietnicami życia wiecznego, były najlepszymi sponsorami życia doczesnego tych, którzy je doją.
odpowiedz
Wiktor (Ocena: 5) 13.04.2023 12:41
Odwieczne pytanie o to czym jest byt i co tworzy jego świadomość... tylko mi tu nie wyskakuj z duszą. Tylko odpowiedź na to pytanie może dać nam obraz odczuć po śmierci. Być może ciało to rodzaj opakowania dla biosoftu, który od narodzenia zapełnia nasz mózg (macierz pamięci). Wraz ze śmiercią soft opuszcza opakowanie i odłącza się pod mózgu, zewnętrznej pamięci (a szkoda, bo to najcenniejsze co zostaje po człowieku), po to by zasilać zasilać inny... byt. Jak masz chęć na polemikę - odpisz co myślisz. Na rzeczowe wpisy odpowiem.
odpowiedz
Nusz50 (Ocena: 5) 12.04.2023 15:54
Bardzo mądre i dające do myślenia stwierdzenie
odpowiedz
ZimnaFuzja (Ocena: 1) 11.04.2023 11:53
Przestają być ateistami, bo przestają być ludźmi. Tylko człowiek może wierzyć lub nie. Trup jest trupem. Nie ma swojego zdania, nie m swoich myśli. Ba! Nigdy nie zachoruje. Więc w tym sensie każdy niewierzący przestaje być ateistą. Zaś każdy wierzący przestaje wierzyć.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie