Przepowiednia Eustachiusza dla Polski. Słowa proroka budzą grozę

Wizja pochodzi z 1449 roku.
Przepowiednia Eustachiusza dla Polski. Słowa proroka budzą grozę
Fot. Pexels (Pixabay), Unsplash (thom masat)
20.02.2023

Prorok Eustachiusz przewidział wybór Karola Wojtyły na papieża. Jego przepowiednia zawiera pewien fragment, którego zinterpretowania nikt się nie chce podjąć…

Zobacz także: Jasnowidzka Aida o zakończeniu wojny w Ukrainie. Jej wizja nas nie uspokaja

Przerażająca wizja Eustachiusza dla Polski

Eustachiusz był prorokiem i mistykiem, a jego przepowiednie sprawdzały się z dużą dokładnością. Był też przeorem klasztoru benedyktynów, który znajdował się niegdyś na terenie dzisiejszej Warszawy. Mimo że dzisiaj przepowiednie duchownego wydają się być już całkowicie zapomniane, w XV wieku jego słowa były najpierw spisywane po łacinie, a w następnej kolejności tłumaczone na wiele języków. Mężczyzna bowiem już w 1449 roku wiedział, co spotka nasz kraj. Jego najbardziej przerażająca przepowiednia dotycząca Polski mówi:

Polsko, zażyjesz wiele nędzy w przyszłych stuleciach. Jesteś szlachetną, wielką i wspaniałą, ale gardzisz swoimi mądrymi i sławnymi królami, a ponieważ nimi gardzisz, przeto pójdziesz w rozsypkę.

Te słowa były zapowiedzią rozbiorów i spisków innych państw przeciwko naszemu krajowi. Inna wizja Eustachiusza dotyczy z kolei czasu, kiedy do Polski miał przyjść książę pokoju, aby panować w pałacach i murach. Uważa się, że słowa te dotyczą papieża Jana Pawła II. Zdaniem historyków wizje proroka spełniły się w dużej mierze. Właśnie dlatego duże obawy budzi jego ostatnia przepowiednia, według której:

Na koniec będą mieli przez lilię króla, którego długi czas nie chcieli, lecz potem przyjmą go z radością. Będzie powszechna zgoda.

Do tej pory nikt jednak nie podjął się zinterpretowania tych słów.

Zobacz także: Nowa przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego dla Polski. Tym razem ma dobre wieści

Źródło: radiozet.pl 

Polecane wideo

Włosi to pionierzy oryginalnego wystroju wnętrz. Zamarzysz, żeby urządzić tak swój dom!
Włosi to pionierzy oryginalnego wystroju wnętrz. Zamarzysz, żeby urządzić tak swój dom! - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 08.05.2023 09:57
Cytat: "Na koniec będą mieli przez lilię króla, którego długi czas nie chcieli, lecz potem przyjmą go z radością. Będzie powszechna zgoda." - Co groźnego i niepokojącego jest w tej przepowiedni? Redaktorko Majewska, wyjaśnisz, co cię tak niepokoi w powszechnej zgodzie i radości? Lepiej, żeby prorok mówił o katastrofach, klęskach, pomorach i zarazach? Wtedy byłoby optymistycznie?
odpowiedz
aleks (Ocena: 5) 07.05.2023 12:59
Jeszcze jeden sklerotyk co nie pamieta czy dostal kule miedzy lopatki cz lopata miedzy kule.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 20.02.2023 20:57
Jedna z potomkiń szlachetnego rodu urodzi przyszłego władcę/księcia polskiego. W jej godle/herbie/pieczęci będzie znak lili.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie