Ksiądz zdenerwował się na parafiankę w czasie mszy: „Zbrodnia!”

Co tak rozsierdziło duchownego?
Ksiądz zdenerwował się na parafiankę w czasie mszy: „Zbrodnia!”
Fot. pexels (Jan Kroon)
29.12.2022

Ksiądz Michał Woźnicki to były salezjanin, który we wrześniu tego roku został eksmitowany z domu zakonnego. Od czasu do czasu o duchownym robi się głośno w Internecie, a wszystko za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi.

Księdzu Woźnickiemu zdarzyło się już m.in. obrazić jednego z poznańskich sędziów. - Będąc sędzią w sądzie wygląda jak żul, albo gorzej, spod budki z piwem – mówił. Policjantkę z Poznania nazwał z kolei „ladacznicą”: - Pani jest niewiastą. Jest pani w spodniach. Stoi pani jak ladacznica na rogu ulicy, która czeka na okazję. Jestem księdzem katolickim, proszę się szanować. (...) Pani działa jak przedstawiciel mafii do zadań uwodzenia księży. Być może pani ma alergię do kapłanów. Ktoś panią dotykał, macał.

Zobacz także: Jak spowiadają się kobiety, a jak mężczyźni? Różnice są ogromne

Ksiądz Michał Woźnicki ucisza parafiankę

Teraz serwis o2.pl donosi z kolei, że duchowny postanowił upomnieć z ambony parafiankę, która rozmawiała podczas mszy. Najpierw w swoim kazaniu poruszył temat rozmów w kościele. - Kaplica – z obecnością Pana Jezusa, ale może być też bez – jest miejscem absolutnej ciszy. W kościele się nie rozmawia. Mogą być okoliczności, które usprawiedliwiają jakieś tam pojedyncze słowa, natomiast nigdy kaplica nie może stać się miejscem wymieniania zdań – stwierdził.

Następnie zwrócił się wprost do jednej z kobiet: - Pani Anno, żeby nikt nie słyszał, tak będę do pani mówić, pani tak robi wobec pań. I pani, zamiast odpowiedzieć jednym zdaniem i zakończyć rozmowę, to wchodzi w dialog, zabijając sacrum miejsca świętego. Zbrodnia! – upomniał parafiankę.

Część internautów przyznała byłemu salezjaninowi rację, inni nazywają jego wypowiedzi „mową nienawiści”. Nagranie znajdziecie poniżej.

Polecane wideo

Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje
Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.03.2024 18:34
istny kościół posoborowy, same wypaczenia, zaparli się TRYDENT-u to mają
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.01.2023 10:05
Księża są przyzwyczajeni do stawiania swojej pozycji wyżej, w ich głowach są lepsza kasta, która ma pouczać, rządzić umysłami ludzi. Czasy się zmieniają, ludzie całe szczęście nie dają się już tak traktować, ale zanim nastaną zmiany w głowach księży to pewnie jeszcze 100 lat musi minąć.
odpowiedz
Ula (Ocena: 5) 30.12.2022 08:35
Księża mają fiksacje seksualne i atakują wszystko, co im nie odpowiada. Moim zdaniem to wynika z celibatu. To nienaturalne, a ponoć "dobry ksiądz" nie ma nawet prawa mieć myśli na temat seksu, bo to grzech. Pogrzało ich do reszty
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 29.12.2022 18:24
Dawniej religia prostym ludziom oferowała rozrywkę (taka msza nawet po łacinie była atrakcją dla chłopa), wrażenia estetyczne bo kościoły kapały od złota, można było popatrzeć na innych, poplotkować. Ludziom mówiono, że bieda na Ziemi, nie mogą tego zmienić ale po śmierci dostaną coś w zamian. Teraz te rzeczy ma się już z innych źródeł, religia głównie straszy i zabiera podstawowe prawa. Procesy o obrazę uczuć religijnych, nakaz umierania dla płodu, który po urodzeniu nikogo nie obchodzi, defraudacja kasy (Licheń, fundacja Rydzyka), spowiedź mająca wzbudzać poczucie winy, wstydu i często związana z pytaniami o opis życia erotycznego ze szczegółami takimi jak to czy coś sprawiło mi przyjemność lub jak szybko się odbywało . Wykorzystywanie dzieci, kłamstwa, bronienie przestępców, wtrącanie się w politykę. Wygłaszanie opinii bez jakiegokolwiek poparcia naukowego. Po co? Po co w tym brać udział?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie