Spektakularne zjawisko na Marsie. Fale tsunami miały 250 metrów wysokości

Mars niegdyś był pokryty wodą.
Spektakularne zjawisko na Marsie. Fale tsunami miały 250 metrów wysokości
Fot. Pexels (lucas andreatta)
09.12.2022

Fale tsunami na Ziemi wywołują strach i niosą spustoszenie. Te na naszej planecie mają jednak zazwyczaj ok. 30 metrów wysokości. Jak podaje spidersweb.pl, fale, które przeszły na Marsie były o 220 metrów wyższe. Musiało to być spektakularne zjawisko.

Zobacz także: Przed nami kolejne mroczne zjawisko. Będzie miało wielki wpływ na nasze zachowania i decyzje...

Na Marsie przeszły ogromne fale tsunami

Obecnie Mars jest planetą, na której panuje cisza i spokój. Jedyne dźwięki wywołują tam ludzie, którzy osadzili na Marsie łaziki. Tym bardziej niewiarygodne wydają się najnowsze doniesienia astronomów. Twierdzą oni bowiem, że niegdyś znaczna część planety była pokryta oceanem. Woda w nim zgromadzona miała wywołać potężne tsunami. Na ten moment temperatura na Marsie wynosi -63 stopnie Celsjusza. Woda nie przechodzi tam więc w substancję ciekłą, a jedynie w parę wodną. Naukowcy zgodnie twierdzą, że bardzo dawno temu warunki na Czerwonej Planecie zasadniczo różniły się od tych, jakie panują tam teraz. 

Jak podaje portal spidersweb.pl, badaczom udało się ustalić, że ok. 3 miliardy lat temu na Marsie doszło do przerażającego i jednocześnie spektakularnego zjawiska. W planetę miała bowiem uderzyc ogromna planetoida, a siła jej uderzenia również była potężna. Miało to wywołać tsunami, którego 250 metrowe fale rozprzestrzeniły się na 1500 km. 

Zobacz także: Niebezpieczne burze na Słońcu. Wizja globalnej katastrofy coraz bardziej realna

Polecane wideo

Ważyła 311 kilogramów, ale dzisiaj wygląda jak zupełnie nowa osoba. Jest rekordzistką w utracie wagi!
Ważyła 311 kilogramów, ale dzisiaj wygląda jak zupełnie nowa osoba. Jest rekordzistką w utracie wagi! - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 11.12.2022 12:26
Zawsze zastanawiałam się nad tym jak "przeprowadzane są badania". Najbardziej interesują mnie te z zakresu archeologii/antropologii/filozofii/lingwistyki/języka/języka polskiego dotyczące Biblii, powstania świata itd. Archeolodzy nie mówią o tym co nie pasuje do koncepcji a zgadza się z Biblią, chodzi mi o olbrzymów, bo w Grecji i Turcji znajdowane są kości ludzi-gigantów. Kiedyś na przykład fikcja była Troja dopóki jej nie odkryto. Zazdroszczę tym którzy mogą sobie jezdzic po świecie i porównywać freski z kaplic/manuskrypty/podania ze starożytnych ksiąg z badaniami archeologicznymi. Moim marzeniem byłoby udowodnienie że zapis biblijny opowiada prawdziwą historię, arka Noego istniała, a także zrobienie przelicznika odnośnie tego ile żyli pierwsi ludzie, co zostało opisane w Księdze Rodzaju.
odpowiedz
Ajka (Ocena: 1) 09.12.2022 16:09
hahaha, dawno sie tak nie usmialam. ja pitole ze ludzie wioerza takie brednie. przykre to ale prawdziwe, ludzka naiwnosc.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie