Odrażające kampanie Balenciagi z udziałem dzieci. Dom mody przekroczył wszelkie granice

Dom mody został oskarżony o fetyszyzację dzieci i promowanie pedofilii.
Odrażające kampanie Balenciagi z udziałem dzieci. Dom mody przekroczył wszelkie granice
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/diet_prada/)
25.11.2022

Legendarny dom mody założony w 1919 roku w Paryżu przez genialnego hiszpańskiego kreatora Cristóbala Balenciaga, przez dekady kojarzył się wszystkim z szykiem, luksusem i niebywale wyrafinowanym smakiem. Niestety w ostatnich latach Balenciaga budzi w wielu ludziach raczej pejoratywne skojarzenia. Wszystko przez kontrowersyjne kampanie marki, jakie zbyt często operują wulgarnymi, wręcz obscenicznymi obrazami.  

Zobacz także: Niesamowite perfumy, które rozgrzeją Cię nawet w najmroźniejszy dzień

Balenciaga znów przekracza granice

Już od dawien dawna nie było w modowym świecie tak gorszących kampanii. Najnowsze reklamy Balenciagi przebiły nawet owiane niezbyt dobrą sławą kampanie włoskiego duetu Dolce&Gabbana, jakie jednoznacznie kojarzyły się z gwałtem zbiorowym. Czym Balenciaga zasłużyła sobie na krytykę?

Otóż niemałe zgorszenie wywołały fotografie ukazujące dziewczynki trzymające pluszowe zabawki. Na pierwszy rzut oka nie ma w nich nic dziwnego. Nie widzimy tu przecież epatowania nagością. Gdy jednak przyjrzymy się im bliżej, od razu zauważamy, że owe misie zostały ubrane w erotyczną bieliznę, dokładnie w akcesoria charakterystyczne dla estetyki BDSM

Bardzo podobnie jest z kolejną kampanią Balenciagi, jaka ma reklamować galanterię skórzaną. Tym razem jest to współpraca z marką Adidas. Jeśli omieciemy zdjęcia z kampanii zaledwie spojrzeniem, znów nie dostrzeżemy nic zdrożnego. Ot, luksusowa torebka leżąca na biurku zapełnionym rozmaitymi papierami. W jednak tym tkwi szkopuł. Owe papiery to bowiem dokumenty sądowe, które dotyczą głośnego procesu o pedofilię. Na fotografii znalazło się orzeczenie amerykańskiego sądu z 2008 roku... 

Mająca słabość do kontrowersji Balenciaga tym razem przekroczyła granice. Dom mody został oskarżony o fetyszyzację dzieci i promowanie pedofilii. Balenciaga wyraziła skruchę. Kampania błyskawicznie zniknęła z ich mediów społecznościowych. Zarząd marki wydał również oświadczenie, w jakim przeprasza za jakąkolwiek obrazę uczuć, którą mogły wywołać ich świąteczne kampanie.

Zobacz także: Psychika ma gigantyczny wpływ na skórę. Jeśli o nią nie zadbasz, nigdy nie będziesz miała cery idealnej

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Diet Prada ™ (@diet_prada)

Polecane wideo

Zadziorne rajstopy z napisami. Takich modeli jeszcze nie widziałaś
Zadziorne rajstopy z napisami. Takich modeli jeszcze nie widziałaś - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
ola (Ocena: 5) 09.12.2022 12:30
Jedyne wyjście to bojkot, nie ma co promować i czym się chwalić. Ale jak w mediach się promuje pustych i głupich wręcz celebrytów, których się zalewa dużą kasą, a oni żeby mieć jeszcze więcej i zapewnić sobie ciągłość kasy promują jeszcze więcej i gorsze sprawy. Bo dla nich kasa jest ważna, a nie jakieś wartości, bezpieczeństwo, dzieci. A w ogóle to po co im dzieci? Żyje się krótko i tylko raz - więc koło się zamyka. Tylko bojkot nas wyzwoli.
odpowiedz
😈 (Ocena: 5) 25.11.2022 17:14
!!!Sex!!!🤤🥵🥴👉👌
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie