Świat, który staje się dla kobiet przyjaznym miejscem. Podróż do 2072 roku

Pierwsza para jednopłciowa zaślubiona przez katolickiego księdza. Najbardziej kobiecy rząd w historii zaprzysiężony. Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet.
Świat, który staje się dla kobiet przyjaznym miejscem. Podróż do 2072 roku
Fot. mat. prasowe / YES
10.11.2022

Pierwsza para jednopłciowa zaślubiona przez katolickiego księdza. Najbardziej kobiecy rząd w historii zaprzysiężony. Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet. W najnowszej kampanii marka YES przedstawia swoją wizję przyszłości.

Wystartowała nowa odsłona kampanii YES Jestem Kobietą - Jestem przyszłością, w której niezależność i siła kobiet są niczym cenna biżuteria, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Razem z marką podróżujemy aż do roku 2072 i obserwujemy świat, który staje się dla kobiet przyjaznym miejscem.

Chociaż akcja spotu rozgrywa się w coraz bardziej odległej przyszłości, nie zobaczymy w nim latających samochodów, autonomicznych domów, ani humanoidalnych robotów. To historia zwyczajnej - niezwyczajnej kobiety od narodzin do dojrzałości. Bohaterka spotu YES żyje w świecie wolnym od stereotypowego postrzegania roli kobiet. W rzeczywistości wykreowanej przez markę wszyscy czują się bezpiecznie, bo w przyszłości ważna jest akceptacja i wzajemny szacunek. YES przedstawia Polskę, w której można kochać i tworzyć rodziny z kim się chce i jest to akceptowane przez wszystkich, łącznie z kościołem katolickim. Można osiągać sukcesy w polityce, która przestała być miejscem zdominowanym przez mężczyzn. Można w końcu wracać późną nocą do domu bez lęku, że ktoś zrobi nam krzywdę.

Takie właśnie następne pięćdziesiąt lat - odważne i różnorodne, reprezentowane przez niezależne kobiety, wspiera YES. Symbolem i nośnikiem tych wartości jest biżuteria, a konkretnie pierścionek, który mama przekazuje swojej córce i który towarzyszy jej później w najważniejszych momentach życia, dając siłę i pewność siebie.

- W nowej kampanii kontynuujemy myśl podjętą rok temu, ale robimy to z większą wrażliwością i czułością. Wierzymy w siłę i sprawczość kobiet i jesteśmy pewni, że dzięki nim ten świat może być bardziej sprawiedliwym, równym i przyjaznym miejscem dla nas wszystkich - komentuje Justyna Lach, dyrektor marketingu marki YES. - W całym tym procesie zmian biżuteria jest nośnikiem wartości, które są bliskie nam i wielu kobietom w Polsce. Przekazujemy ją sobie tak, jak przekazujemy siłę potrzebną do walki o lepszą przyszłość.

W szerzeniu tej optymistycznej wizji przyszłości markę wspierać będą nowe ambasadorki: Maja Ostaszewska, Aleksandra Kwaśniewska i Julia Sobczyńska.

W połowie listopada startuje także podcast YES Jestem Kobietą. Prowadzony przez Martę Dyks, supermodelkę i aktywistkę, ma być przestrzenią do rozmów z kobietami i o kobietach. W pierwszym odcinku Marta porozmawia z Mają Ostaszewską, w kolejnym - z Olą Kwaśniewską.

Ambasadorki marki YES

Maja Ostaszewska – nagradzana i doceniana zarówno przez krytyków, jak i publiczność, aktorka teatralna i filmowa oraz działaczka społeczna i aktywistka. Zaangażowana w walkę o demokrację, praworządność i prawa kobiet. Mama dwójki dzieci, buddystka.

Aleksandra Kwaśniewska – dziennikarka, prezenterka telewizyjna i autorka tekstów piosenek. Otwarcie podejmuje tematy kobiecości i przekonuje, że nie ma jednego wzorca i wyznacznika bycia kobietą. Podkreśla, że jesteśmy takie, jakie jesteśmy, a nie takie, jakie „powinnyśmy” być.

Julia Sobczyńska – modelka, finalistka 10. edycji „Top Model”. Nie boi się otwarcie mówić o swojej biseksualności. Razem ze swoją narzeczoną wystąpiła na okładce czerwcowego wydania Vogue Polska, poświęconego osobom LGBTQIA+.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Para TikTokerów walczy z body shamingiem. „Myśleli, że nie wytrzymam tygodnia z grubą dziewczyną”
Para TikTokerów walczy z body shamingiem. „Myśleli, że nie wytrzymam tygodnia z grubą dziewczyną” - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 01.01.2023 23:23
Kur.a jedno wielkie XD kobiety za 40 lat będą miały kutasy o dlugości 20 cm a zapomniałem BO JUŻ MAJĄ DZIWKI JEBANE. Trzeba się słuchać top g
odpowiedz
Jajka pełne spermy 🥵🚬🐛 (Ocena: 5) 16.11.2022 21:46
Oczywiście kurwa a każdy mężczyzna po urodzeniu jest mordowany bo przecież do zapłodnienia nie jest potrzebny facet bo kobiety kurwa wyeluowały w jebane pokemony i rozmnażają się bezpłciowo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.11.2022 11:25
Jprd....co was obchodzi kto z kim, gdzie i jak sypia ?! Nich sobie będą razem, nie robią nikomu krzywdy. Chcecie to siedźcie sobie w tych,,szczęśliwych,, związkach z mężczyznami,bo tak jest ,,poprawnie,, , a innych zostawcie w spokoju.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.11.2022 11:16
Zapomnieliście dodać, że wszystkie dzieci płci męskiej są sterylizowane zaraz po narodzeniu i wkładane do klatek. Kobiety na pewnym etapie wykształciły 20cm penisy, aby zadowolić swoje jednopłciowe partnerki, cierpiące na przewlekły niedobór kutasa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.11.2022 12:39
Julia Sobczyńska... niestandardowy wybór, ale super!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie