Jak wygląda poparcie dla PiS po kontrowersyjnych słowach Jarosława Kaczyńskiego? Oto najnowszy sondaż

Czy PiS nadal cieszy się najwyższym poparciem Polaków?
Jak wygląda poparcie dla PiS po kontrowersyjnych słowach Jarosława Kaczyńskiego? Oto najnowszy sondaż
Fot. Unsplash (Jon Tyson)
08.11.2022

Sieć wrze po ostatnim szokującym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, w jakim tłumaczył zjawisko rosnącej bezdzietności w Polsce powszechnym „dawaniem w szyję” przez kobiety. Jak wpłynęło to na poparcie dla partii, którą reprezentuje? Wyniki najnowszego badania z pewnością będą dla wielu osób niemałym zaskoczeniem. 

Zobacz także: Mam 36 lat, „nie daję w szyję”. Jestem bezdzietna, bo to mój wybór

Tak się zmieniło poparcie dla PiS

Jarosław Kaczyński kontynuuje swoje tournée po Polsce. Nie szczędzi wysiłków, aby znów postawić swoją partię w pozytywnym świetle. Wedle ekspertów poczynania prezesa na dobrą sprawę na niewiele się zdadzą. 

Według najnowszego badania zrealizowanego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, partia PiS może aktualnie liczyć na 32,4 proc. poparcia. Jeżeli dokona się porównania owego wyniku z poprzednim sondażem Wirtualnej Polski przeprowadzonym dwa tygodnie temu, jest to wynik o 0,3 pkt proc. wyższy.

Choć notowania PiS minimalnie wzrosły, to tak naprawdę partia jest coraz dalej od samodzielnej większości w Sejmie. Otóż wzrost poparcia odnotowała także Koalicja Obywatelska. Aż 26 procent ankietowanych zadeklarowało oddanie głosu właśnie na to ugrupowanie (+1,3 pkt proc.). Obecnie Koalicję Obywatelską dzieli od Prawa i Sprawiedliwości 6,4 pkt proc. Warto wspomnieć, że dwa tygodnie temu było to 7,4 pkt proc., natomiast przed czterema - 7,6 pkt proc.

Źródło: Wirtualna Polska

Zobacz także: Bezdzietność z wyboru. 8 mitów, w które musimy wreszcie przestać wierzyć

Polecane wideo

5-sekundowy psychotest. Jaka trauma z dzieciństwa ma wpływ na Twoje obecne życie?
5-sekundowy psychotest. Jaka trauma z dzieciństwa ma wpływ na Twoje obecne życie? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Ada (Ocena: 5) 16.11.2022 14:38
Ostatnio kupiłam mieszkanie w Gdańsku, nie dość, że fajna okolica i sąsiedzi, to administrator w porządku. Pierwszy raz spotykam się z tym, że idzie dogadać się z zarządzającym. Tu jest POLZEN, bardzo spoko, godny polecenia. Poprzedni to był dramat, dlatego jestem bardzo zadowolona teraz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.11.2022 09:39
Popierdywanie Kaczyńskiego obchodzi mnie tyle co "mądrości" jakiegoś Zbyszka spod budki z piwem. W tym kraju nie ma kogo poprzeć. Wszyscy bez wyjątku oprócz Konfederacji głosowali za bandyckimi stawkami mandatów. Mandaty zachodnie, a zarobki wschodnie. Zarabia taki chłopaczyna 2500 zł na magazynie, przypadkiem przejedzie za wcześnie przez przejazd kolejowy albo za późno i już mu rabują całą pensję. A potem co on ma zrobić? Za co opłaci mieszkanie, kupi dzieciom coś do jedzenia? Będzie musiał wziąść chwilówkę i w ten sposób napędzać lichwę i popaść w jeszcze większe długi. Uczynił wam to nie tylko PiS, ale i KO i lewica. Jakoś wyjątkowo zgodni byli. Zrobili nam drożyznę, teraz szykują kryzys energetyczny, państwo policyjne stało się faktem, a jak przeczytacie projekt ustawy o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej, to zobaczycie jaki zamordyzm nam tu szykują. Nawet Stalin o takim nawet nie marzył. Nie ma na kogo głosować. Trzeba tym wszystkim zamordystom pałami ryje odspawać od koryta, rozliczyć i przykładnie ukarać. Bo jak tego nie zrobimy, to więzień nie będzie potrzeba, bo cały kraj to będzie jedno wielkie więzienie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.11.2022 18:47
***** ***
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2022 18:28
Wygra 500plus, proste.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie