Policja skontrolowała kierowców taksówek „na aplikację”. Powodem niebezpieczny proceder

Wielu kierowców ukarano mandatem.
Policja skontrolowała kierowców taksówek „na aplikację”. Powodem niebezpieczny proceder
Fot. Unsplash.com (Natalie Dmay)
01.11.2022

Policja przeprowadziła w Warszawie akcję, która miała na celu zwalczanie przestępstw w środkach komunikacji publicznej, a dokładnie w taksówkach „na aplikację”. Powodem tego był niebezpieczny proceder, nazywany „polowaniem” na pijane kobiety. Funkcjonariusze nałożyli kary na wielu kierowców.

Zobacz także: Plaga oszustw w serwisach sprzedażowych. Vinted tłumaczy, jak nie dać się oszukać

Policja skontrolowała kierowców taksówek „na aplikację”

Taksówki „na aplikację” cieszą się coraz większą popularnością i stanowią pole do popisu dla… przestępców. Liczba zdarzeń o charakterze kryminalnym w tego rodzaju środkach transportu jest niepokojąco duża. Właśnie dlatego policja podjęła pewne kroki, które miały na celu zapobieganie przestępstwom popełnianym przez kierowców, którzy przewożą ludzi. Działania policji odbywały się w godzinach nocnych na terenie Warszawy, a dokładnie w okolicy najbardziej popularnych klubów. Jak powiedział jeden z funkcjonariuszy, który brał udział w akcji:

Celem są najczęściej kompletnie pijane kobiety opuszczające kluby. Czasami wygląda to jak "polowanie".

Rezultaty działań policji: mandaty, odholowane auta

Funkcjonariusze kontrolowali zatrzymanych kierowców bardzo szczegółowo. Kontrole obejmowały trzeźwość, weryfikację posiadania odpowiedniej licencji na przewóz osób czy badania pod kątem zawartości środków odurzających w organizmie. Sprawdzano także stan techniczny pojazdów oraz dokumenty. Policja poinformowała o rezultatach akcji:

W wyniku podjętych czynności za popełnione przestępstwa zatrzymano 12 kierowców, głównie z popularnych firm oferujących transport na aplikację m.in. za posługiwanie się fałszywymi prawami jazdy, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów czy też posiadanie dokumentu pochodzącego z przestępstwa. Wystawiono liczne mandaty karne oraz sporządzono 11 wniosków o ukaranie za prowadzenie pojazdu bez stosownych uprawnień. Odholowanych zostało 13 samochodów.

Większość ukaranych osób stanowią obcokrajowcy.

Zobacz także: Zamówiła deser w restauracji. Mocna odpowiedź kelnerki oburzyła internautów

Źródło: o2.pl

Polecane wideo

Ma gigantyczne gałki oczne. Internauci obejrzeli jej filmik ponad 10 mln razy
Ma gigantyczne gałki oczne. Internauci obejrzeli jej filmik ponad 10 mln razy - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 03.11.2022 08:54
Nie wrzucajmy każdych taksówek działających na apcce do jednego wora. Od dawna korzystam z przejazdów opti taxi i każdy przejazd był taki jak należy. W takich taksówkach przynajmniej jest taniej, a zwykłe złotówy to zbierają hajs jak tylko się da. A jak już obcokrajowca wiozą to już w ogóle...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.11.2022 09:36
No i dobrze. Dziwie sie w ogole ludziom, ktorzy zamwiaja ubery i inne bolty. Przeciez to sa ludzie z przypadku za keirownica. W normalnym taxi przynajmniej maja licencje, musza zdac egzamin, ci kierowcy musieli byc bardziej zaangazowani, a tutaj nie wiadomo kto jest za keirownica. Kolejna rzecz, lepiej zamawiac taxi przez tel bo wtedy jest slad jaka taxi, jaki kierowca nas wzial. Jak bierzemy taxi z ulicy, slad moze po nas zaginac.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie