„Polska pod wpływem Szatana”. Przerażające proroctwo dla naszego kraju

Jak brzmi przepowiednia licheńska, której wszyscy się obawiają?
„Polska pod wpływem Szatana”. Przerażające proroctwo dla naszego kraju
Fot. Unsplash (Kristin Snippe)
27.10.2022

Kościół nigdy nie nakazywał wiary w objawienia. Nawet te, które zostały przez niego potwierdzone i oficjalnie uznane za autentyczne. Katolik może, ale nie musi sugerować się tego typu przekazami, choć do tych konkretnych wydarzeń wierni podchodzą z wyjątkowym strachem. - Przepowiednia licheńska wciąż budzi silne emocje pośród mieszkańców województwa wielkopolskiego – informuje radiozet.pl.

Zobacz także: Kolejna przerażająca wizja Jackowskiego. Co nam przyniesie koniec miesiąca?

Jak brzmi przepowiednia licheńska?

Mikołaj Sikatka był polskim pasterzem z Grąblina, który żył na przełomie XVIII i XIX wieku. - W latach 1850–1852 miał być świadkiem (niepotwierdzonych przez Kościół katolicki) objawień maryjnych na terenie Lasu Grąblińskiego, gdzie często modlił się przed zawieszoną na sośnie kapliczką z niewielkim obrazkiem. Maryja miała mu przepowiedzieć odrodzenie Polski, epidemię cholery i inne wydarzenia – podaje Wikipedia.

Niepokój władz carskich wzbudziła zwłaszcza wizja Sikatki, w której Maryja trzymała na piersiach białego orła. Wizjoner został za to skazany na areszt i tortury, które jednak nie wpłynęły na zmianę jego postawy. Dalej głosił swoje maryjne objawienia. - Wyszedł z więzienia dzięki fałszywemu zaświadczeniu lekarskiemu, stwierdzającemu chorobę psychiczną Sikatki. W roku 1852 w Europie wybuchła epidemia cholery, która dotknęła również Wielkopolskę. Przypomniano sobie wtedy o objawieniach, wzmógł się kult otaczający licheński obraz, co wzbudziło zainteresowanie tym razem władz kościelnych – dodaje Wikipedia.

Ostatecznie obraz uznano za charyzmatyczny i cudowny i postanowiono go przenieść do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Licheniu Starym.

Słowa Matki Boskiej, które głosił Sikatka, brzmiały następująco:

W ogniu długich doświadczeń oczyści się wiara, nie zagaśnie nadzieja, nie ustanie miłość. Będę chodziła między wami, będę was bronić, będę wam pomagać, przez was pomogę światu. Ku zdumieniu wszystkich narodów świata z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy poruszą się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. To będzie znak największy dany narodowi, na opamiętanie i ku pokrzepieniu. On was zjednoczy. Wtedy na ten kraj udręczony i upokorzony spłyną łaski wyjątkowe.

W dalszej części proroctwa pojawia się również następujący fragment:

Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony, wywyższony, za przykład dawany innym narodom. Szatan będzie z nim walczył na wszelki sposób, aby nie dopuścić do jego odrodzenia, ale ostateczne zwycięstwo będzie ze mną. Nie dajcie się uwieść piekielnemu smokowi, ale dochowajcie wierności Bogu, ja was swym płaszczem okryję od śmiertelnych nieszczęść.

Serwis radiozet.pl zauważa, że część interpretacji tych słów dotyczy odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 roku, po 123 latach pod zaborami. - Są jednak i tacy, którzy są przekonani, że nasz kraj wciąż znajduje się pod wpływem Szatana i nie może się od niego wyzwolić – dodaje serwis.

Jak Wy się odnosicie do podobnych objawień? Wierzycie w takie proroctwa?

Polecamy także: 7 tajemniczych znaków poprzedzających koniec świata. Przepowiednia królowej Saby

Polecane wideo

10 ikon emoji, których używają „starzy ludzie”. Pokolenie Z już ich nie stosuje
10 ikon emoji, których używają „starzy ludzie”. Pokolenie Z już ich nie stosuje - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.33 / 5
POGANIN (Ocena: 5) 02.12.2022 01:09
Ja w nic nie wierzę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.10.2022 18:31
Ważne w życiu znaleźć odpowiednie miejsce do mieszkania. Moje ukochane miejsce do życia leży w Gdańsku. Powietrze jak w bajce o każdej porze roku. Ja mieszkam w Gdańsku, od kiedy się tu wprowadziłam nie choruję. Do tego mam fajne mieszkanko, nieruchomością zarządza Polzen, więc wszystko jest administrowane na najwyższym poziomie. Jestem zadowolona, mam fajnych sąsiadów i super pracę.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 1) 30.10.2022 06:41
Robię lody.
zobacz odpowiedzi (1)
2gosc (Ocena: 1) 28.10.2022 07:52
Jak sie domyslam, pewnie Tusk sciagnie wszystkie klatwy z naszego kraju?? U nas po wsi lata chlop z dwoma ch.jami. Pewnie temat dla was, pismaki po polonistyce w bialymstoku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2022 20:18
Wiara czyni cuda, Matka Boża jest z nami każdego dnia, każdego dnia doświadczam jej pomocy! Dzięki niej i wierze mam spokój w sercu a trudności dnia codziennego nie powodują frustracji, załamania czy nawet stresu, każdy dzień kończy się spokojem i po przeanalizowaniu tegoż dnia okazuje się że był piękny i cudowny, poświęć ten dzień Bogu zaufaj że to co robisz robisz dla Niego, a On odda Tobie wtedy kiedy będziesz Go potrzebował. Odkąd zacząłem się modlić i pogłębiać wiarę życie stało się po prostu super. Nie jest łatwe proste i przyjemne ale nabrało sensu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie