7 tajemniczych znaków poprzedzających koniec świata. Przepowiednia królowej Saby

O jej wizjach wspomina nie tylko Stary Testament, ale również Koran.
7 tajemniczych znaków poprzedzających koniec świata. Przepowiednia królowej Saby
Fot. Unsplash (Adrianna Van Groningen)
16.10.2022

Michalda, królowa Saby, żyła prawdopodobnie na przełomie IX i X wieku p.n.e. Była zamożną i wpływową władczynią państwa na Półwyspie Arabskim. Posiadała dar proroctwa – przypisuje się jej m.in. przepowiednie o narodzinach Chrystusa, prześladowaniach Żydów, podbojach Napoleona, czy obu wojnach światowych.

Wizje Michaldy były szczególnie interesujące dla króla Salomona, który nakazał spisywanie ich swojemu kronikarzowi. Sama postać władczyni pojawia się jednak nie tylko w Starym Testamencie, ale również w Koranie i tradycji etiopskiej.

W „Proroctwach królowej Saby” można znaleźć wzmiankę o siedmiu tajemniczych znakach poprzedzających koniec świata. Co się do nich zalicza?

Zobacz także: Lokowanie ludzi w schronach i kontrolowany głód do 2028 roku. Nowa, przerażająca wizja Jackowskiego

Proroctwa królowej Saby: Znaki przed końcem świata

Proroctwa Michaldy są podzielone na trzy części. W pierwszej księdze znalazły się wizje dotyczące klęsk Izraelitów oraz przyjścia Mesjasza. W drugiej zawarto przepowiednie dotyczące wielkiej wojny, klęsk żywiołowych oraz epidemii spowodowanych odejściem ludzi od Boga. Ta część proroctw zawiera również ostrzeżenie przed końcem świata.

- Michalda mówiła Salomonowi, że jeśli ludzie „dobrze czynić będą i Bogu posłuszeństwo oddadzą, On doda im lat, jeśli zaś Boga obrażać będą i w grzechach brnąć, Bóg odpłaci im się i skróci liczbę lat istnienia świata. Ludzie wiedzieć nie mogą, kiedy nastąpi dzień sądu ostatecznego, wiadome są nam te znaki i cuda, jakie przedtem objawiać będą. Zaś mogę, ci królu powiedzieć to tylko, o czym sama wiem, że przed końcem świata objawi się ludziom siedem znaków, objawiając ludziom wolę Bożą, że skończyć się ma życie na ziemi i nastąpi to, co komu będzie przeznaczone” – wyjaśnia onet.pl.

Siedem znaków przed Apokalipsą według królowej Saby to:

• Zwierzęta, które będą się pocić krwią i cierpieć
• Księżyc, który zacznie się pokazywać od wschodu, przerażając ludzi
• Księżyc, gwiazdy i Słońce, które zalśnią czerwonym blaskiem
• Wyschnięcie drzew i roślin
• Zapadanie się ziemi, wychodzące z niej ognie i dym
• Płonąca woda wychodząca z brzegów
• Zapadanie się gór i pagórków wskutek poruszania się powierzchni ziemi

- Zanim dojdzie do sądu ostatecznego, według proroctw królowej Saby, ma nastąpić błyskawiczny rozwój nauki, przemysłu i technologii, które przyczynią się do zatracenia ludzi w tym, co ziemskie. W relacjach międzyludzkich Michalda przewidziała chaos i patologie oraz demoralizację społeczeństwa – dodaje onet.pl.

Wizjonerka zapowiedziała również nadejście Antychrysta, z którym będą walczyć dwaj prorocy posłani przez Boga: Eliasz i Enoch. Kościołem w tym czasie ma rządzić ostatni papież o imieniu Piotr:

I wtedy, przyjdzie na ludzi dzień sądu, dzień gniewu Pańskiego. Rozlegnie się najpierw złożony z siedmiu piorunów grzmot straszliwy, trwający siedem dni, a który moc tak wielką posiadać będzie, iż miasta, mury, fortece i zamki walić się będą w gruzy. Jednakże z ludzi nie umrze nikt, a wtedy dopiero, gdy będzie przeznaczone, iż wszystko ma się skończyć.

Zobacz także: Książka z 1953 roku zawiera zaskakującą przepowiednię. Zszokowani internauci: „Szaleństwo!”

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na październik ♥
Horoskop MIŁOSNY na październik ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 3.67 / 5
Kasia (Ocena: 5) 18.10.2022 16:56
Sluchacie czy wy macie jakiegos swira w kozaku? Co za stek bzdur dajecie do czytania!!!!!!!! Nie wchodze na kozaka !!!! Koniec!
odpowiedz
kiki (Ocena: 1) 17.10.2022 15:08
W sumie artykuł o niczym ....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.10.2022 06:44
Jak to koniec swieta miał być w 2000..
odpowiedz
Gość (Ocena: 1) 16.10.2022 15:27
Każda chora psychicznie musicie cytować żeby jeszcze dodatkowo ludzi straszyć,gnidy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.10.2022 09:32
mam wazniejsze sprawy na glowie
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie