Jak reagować na molestowanie seksualne w przestrzeni publicznej? Centrum Praw Kobiet organizuje bezpłatne szkolenie

Często nie potrafimy zareagować na taką formę przemocy, choćbyśmy chciały.
Jak reagować na molestowanie seksualne w przestrzeni publicznej? Centrum Praw Kobiet organizuje bezpłatne szkolenie
Fot. Unsplash
20.07.2022

Według oficjalnych danych aż 87 proc. Polek doświadczyło jakiejś formy przemocy seksualnej. Pod tym pojęciem kryje się nie tylko gwałt. To także dotyk bez zgody, uporczywe wpatrywanie się, podążanie za kobietą na ulicy czy zaczepki słowne. To rzeczy, które dla wielu z nas stały się już pewnego rodzaju normą.  

Zobacz również: „Większość mężczyzn patrzy w lustro i nie widzi problemu”. Mocna kampania o przemocy seksualnej

Wiele osób nie rozumie, jak można paść ofiarą molestowania seksualnego i nie reagować na taki rodzaj przemocy. Niektórzy opisują wręcz, jak zachowaliby się wobec agresora w takiej sytuacji. To dobitnie pokazuje, jak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak złożony jest ten problem. W obliczu molestowania seksualnego wiele kobiet po prostu zamiera i zwyczajnie nie jest w stanie zareagować albo nie wie, jak to zrobić. 

Na ten problem zwraca uwagę Centrum Praw Kobiet. Organizacja planuje specjalne szkolenie, na którym każdy może dowiedzieć się jak radzić sobie z molestowaniem seksualnym. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Centrum Praw Kobiet (@centrumprawkobiet)

Jak reagować na molestowanie seksualne? Bezpłatne szkolenie CPK 

Molestowanie seksualne w przestrzeni publicznej to bardzo poważny i powszechny problem, na który często jako świadkowie i świadkinie nie potrafimy zareagować, choćbyśmy chcieli/chciały. Wiele osób chce, ale nie wie jak! Chcemy to zmienić organizując bezpłatne szkolenia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak w sposób bezpieczny i deeskalujący sytuację zareagować na molestowanie w przestrzeni publicznej. Razem możemy skutecznie przeciwdziałać molestowaniu, aby przestrzeń publiczna stała się bezpieczna dla dziewcząt i kobiet 

- czytamy w informacji prasowej. 

W związku z tym Centrum Praw Kobiet zaprasza na bezpłatne szkolenie "STAND-UP - Jak reagować na molestowanie seksualne w przestrzeni publicznej – metoda 5D". Warsztaty mają charakter otwarty, co oznacza, że każdy może wziąć w nich udział. Szkolenie realizowane jest w ramach kampanii L'Oréal Stand Up - Razem przeciwko molestowaniu ulicznemu.

Uczestniczki i uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak reagować na molestowanie jako ofiara przemocy, ale także jak bezpiecznie wspomóc inne osoby, gdy widzą takie sytuacje. Szkolenie poprowadzi trenerka przeszkolona przez organizację Right to Be - Katarzyna Łagowska. 

  • Termin: 30 lipca 2022 (sobota) 15:30-17:00 
  • Warszawa: Warsaw Towers ul. Sienna 39 (Centrum – Śródmieście) - sala klimatyzowana 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Uwaga - ograniczona liczba miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wciąż udział w warsztatach należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem. 

Formularz jest dostępny także w języku ukraińskim. 

Materiały prasowe 

Zobacz również: Koniec z „catcallingiem”. Brytyjska policja wlepia mandaty za werbalne molestowanie kobiet

Polecane wideo

„On ją na pewno zdradza”. TikTokerka plus size o ohydnych opiniach, które słyszy na temat swojego związku
„On ją na pewno zdradza”. TikTokerka plus size o ohydnych opiniach, które słyszy na temat swojego związku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie