Kiedy nastąpi koniec świata? „Przetrwają tylko mewy, karaluchy i szczury”

W razie zagłady ludzkość ma niewielkie szanse na przeżycie.
Kiedy nastąpi koniec świata? „Przetrwają tylko mewy, karaluchy i szczury”
Fot. Unsplash (Velizar Ivanov)
19.07.2022

Przepowiednie na temat końca świata pojawiają się tak naprawdę… od zarania dziejów. Apokalipsę przewidywali już choćby starożytni Egipcjanie, czy Majowie. Fakty są jednak takie, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić, w jaki sposób oraz kiedy dokładnie nastąpi zmierzch istnienia ludzkości.

- Nie wiemy, czy ludzi zabije wojna atomowa, asteroida, a może inwazja kosmitów lub Sąd Ostateczny. Jedno jest niemal pewne. Jak informują naukowcy, za około 5 miliardów lat Słońce, wskutek nieuniknionej ewolucji, stanie się czerwonym olbrzymem, przez co zwiększy swoją objętość i całkowicie pochłonie pierwsze trzy planety Układu Słonecznego tj. Merkurego, Wenus i Ziemię – czytamy na antyradio.pl.

Nie oznacza to jednak, że ludzkość do tego czasu jest bezpieczna. Wskutek postępujących zmian klimatycznych zachodzi coraz większe prawdopodobieństwo kataklizmów. Cytowany przez portal Dr Schmidt twierdzi, że w przypadku szóstego masowego wymierania, nie ma dla ludzi większej nadziei. Przetrwają je najprawdopodobniej jedynie mewy, karaluchy i szczury.

- Zdaniem badacza decyduje o tym umiejętność dopasowania się tych zwierząt do każdych warunków, doskonałe przystosowanie się do zmian środowiskowych, a także szybki cykl rozrodczy – wyjaśnia antyradio.pl i dodaje: - Za największe wymianie należy uznać wyginięcie permsko-triasowe. Zginęło wtedy bowiem aż 96 proc. gatunków.

Polecamy także: „Czekają nas trzy dni ciemności”. Apokaliptyczna wizja francuskiej mistyczki

Polecane wideo

Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia?
Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 4 / 5
😢Zenek (Ocena: 4) 20.07.2022 19:41
Jackowski , przetrwa , bo będzie wiedział kiedy to nastąpi i się przygotuje ..!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie