500+ dla małżeństw. PiS rozważa wprowadzenie nowego programu?

„Dzisiaj tyle małżeństw się rozpada, dlatego ten pomysł trzeba przemyśleć”.
500+ dla małżeństw. PiS rozważa wprowadzenie nowego programu?
Fot. pexels (Jeremy Wong)
07.06.2022

Rodzina 500 plus to sztandarowy program polityków, którzy w 2015 roku doszli do władzy. Wsparcie rodzin miało nie tylko zmniejszyć skalę ubóstwa, ale mieć także istotny wpływ na dzietność Polaków.

Teraz pojawił się kolejny pomysł wsparcia od rządu – tym razem dotyczący małżeństw. Jakiś czas temu do Sejmu wpłynęła petycja od obywateli, w której możemy przeczytać m.in.:

Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach. Należy pamiętać, że oprócz chwil wzniosłych jest proza życia, a więc opieka nad towarzyszem życia, którą małżonkowie świadczą sobie wzajemnie. Jeśli zaś sił nie starcza, trzeba korzystać z płatnej opieki osób trzecich (…). Niestety, dziś długoletnie małżeństwo nie jest w modzie. Nawet w ogóle małżeństwo! Takich małżeństw jak nasze, 50 lat, tak naprawdę nie jest wiele. Budżet naszego państwa, jesteśmy o tym przekonani, na pewno wytrzyma takie koszty.

Pomysłodawcy Małżeństwa+ proponują, by pary z 40-, 50- lub 60-letnim stażem otrzymywały 500 zł miesięcznie.

Piękna inicjatywa. Dzisiaj tyle małżeństw się rozpada, dlatego ten pomysł trzeba przemyśleć. To także element polityki prorodzinnej – słowa Elżbiety Rafalskiej, byłej minister rodziny, która wprowadzała 500+ na dziecko, cytuje fakt.pl.

A Wy co sądzicie o tym pomyśle?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na CZERWIEC
Horoskop miłosny na CZERWIEC - zdjęcie 1
Komentarze (38)
Ocena: 4.89 / 5
gość (Ocena: 5) 22.07.2022 14:18
40 lat stażu to nikt nie dożyje, ślub w wieku 28 lat + 40 = 68 lat, i to obydwoje muszą dożyć :)
odpowiedz
Wercyn Getoryks (Ocena: 5) 13.06.2022 20:14
W Polsce przestaje się opłacać pracować średnia krajowa wynosi 5 ,5 tys zł , a 99 % ludności zarabia poniżej 3 tys zł tak to wygląda ... Rozumiał bym to rozdawnictwo gdyby ludzie zarabiali tyle co w Niemczech np. na kasie w Lidlu w Niemczech , 3, 600 Euro , na magazynach i przy rozkładaniu towaru nawet do 5 tys euro zależne od czasu pracy . A ceny mamy w Niemczech mniejsze niż w Polsce ... To Niemcy mogą sobie pozwolić na Socjal i rozdawanie pieniędzy . Przy takich zarobkach ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2022 16:17
NIE K**WA !! WYP1ERDALAĆ Z TYMI PLUSAMI !! KONIEC ROZDAWNICTWA !!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2022 17:29
Raczej nikt po 40 latach razem nie rozwodzi się. Dziwne wymagania. Jeśli już to tym z młodszym stażem, którzy nie mają kasiory. A tak w ogóle, to wszędzie w Europie państwa dzielą się pieniędzmi ze swoimi obywatelami tylko tutaj taka Amerykańska mentalność przeważa. Ciekawe czy w Danii lub w Anglii ktoś mówi o rozdawnictwie. Przez lata aspirowaliśmy do zachodu okazuje się, że chyba do amerykańskiej wersji. Co do inflacji to akurat jest wszędzie na zachodzie. Macie internet, widzicie jak ludzie narzekają, ale nikt nie obwinia rozdawnictwa. Niedawno kanadyjska dziewczyna z Insta narzekała, że jak mieć dzieci przy takiej inflacji!
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 08.06.2022 15:45
Pod koniec czerwca w sobotę ma być strajk kredytobiorców, który będzie też dotyczył tego żeby ograniczyć takie rozdawnictwo, które napędza inflację. Przyłączcie się :-)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie