To będzie historyczny koncert! 3 pokolenia raperów i orkiestra symfoniczna na jednej scenie

Już 12 czerwca na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się niesamowite, muzyczne widowisko.
To będzie historyczny koncert! 3 pokolenia raperów i orkiestra symfoniczna na jednej scenie
Fot. Historia Polskiego Hip-Hopu / mat. prasowe
07.06.2022

Hip-hop nie dzieli nas, a łączy. Taka właśnie idea przyświeca wydarzeniu, które będziecie mieli szansę zobaczyć już 12 czerwca na warszawskim Lotnisku Bemowo. To właśnie wtedy na jednej scenie spotkają się 3 pokolenia twórców, którzy w polskim rapie zdobyli wszystko, co było do zdobycia. Bedoes, Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Kizo, Molesta, Mor W.A., O.S.T.R, Płomień 81, PRO8L3M, Sokół, Szczyl, Tede, Wzgórze Ya-Pa 3, ZIP Skład i Żabson zagrają w monumentalnej, symfonicznej oprawie.

Pomysłodawcą tego historycznego koncertu jest JIMEK, czyli Radzimir Dębski. - To będzie jak pocztówka z dawnego kraju, jak album ze zdjęciami, ciekawe zderzenie nowego pokolenia z ich własnymi idolami, moimi też. To będzie najbardziej elegancki mixtape w historii – wyjaśnia kompozytor.

Historia Polskiego Hip-Hopu Oldschoolowym twórcom, którzy kształtowali hip-hop w Polsce, ale też pionierom ekstremalnych brzmień towarzyszyć będzie 70 muzyków z orkiestry symfonicznej.

- Przez sampling, pętle brane z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych fragmentów różnych gatunków powstał genetycznie zmodyfikowany supergatunek, łączący wszystkie inne w sobie. Ten mój format (grania z orkiestrą - przyp. red) dzisiaj zwielokrotniany, zaczyna się wykrzywiać, a ja chcę jednak ciągle sprowadzić go do tego, co było w nim najważniejsze – czyli nie łomot. Ma być niuans, szlachetność, delikatność, elegancja – dodaje JIMEK.

Nad koordynacją tego niesamowitego widowiska czuwać będzie znany bywalcom wydarzeń Going. - Historia Polskiego Hip-Hopu to nasze „must see” i perełka tego lata. Przez ostatni rok intensywnie pracowaliśmy w Going. nad formułą takiego właśnie klimatycznego, miejskiego eventu, który połączy dawne z nowym, luz rapu z magią muzyki orkiestrowej. Chcieliśmy sprawić, by każdy fan poczuł, że tworzy historię, która dzieje się tu i teraz. Dać szansę, żeby stał się częścią czegoś większego. Dziś, po setkach maili, telefonów i kilometrach tabelek w Excelu, możemy być z siebie dumni. Fani z całego kraju zyskają możliwość doświadczenia na żywo historycznej kolaboracji, która nie byłaby możliwa w żadnym innym czasie i miejscu. Sami nie możemy doczekać się 12 czerwca i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich głodnych wrażeń – mówi Tomasz Lisek, Head of Production and Special Projects w Going.

Spotkanie z legendami dzieciństwa oraz wysłuchanie ulubionych utworów w monumentalnej, symfonicznej wersji to nie jedyne atrakcje, które czekają na słuchaczy. Fani dostaną bowiem możliwość zaistnienia na scenie: pod adresem www.miastomuzyka.pl znajdziecie numer, pod który możecie zadzwonić i nagrać wiadomość, którą artysta zmiksuje i puści przed koncertem.

Historia Polskiego Hip-Hopu startuje już 12 czerwca na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Bilety znajdziecie na goingapp.pl i w aplikacji Going.

Do zobaczenia w niedzielę na najbardziej widowiskowym koncercie ostatnich lat!

Historia Polskiego Hip-Hopu

Stylowy apartament Dawida Wolińskiego. Takiego wystroju nie ma chyba nikt w Polsce
Stylowy apartament Dawida Wolińskiego. Takiego wystroju nie ma chyba nikt w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.06.2022 06:44
byłam. No magia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie