Zabronił jej przytyć i co tydzień ważył. Ojciec kontrolował całe jej życie

Musiała podpisać kontrakt, w którym zobowiązała się, że nie przytyje „aż do śmierci”.
Zabronił jej przytyć i co tydzień ważył. Ojciec kontrolował całe jej życie
Fot. iStock
05.06.2022

Obsesja na punkcie wagi i odchudzania potrafi wpędzić w poważne zaburzenia odżywiania, które przekładają się negatywnie nie tylko na zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Osoby, które zmagają się z takimi problemami nierzadko wymagają specjalistycznej i długotrwałej pomocy. 

Zobacz również: Jedzenie tych produktów... skraca życie. O ile? Naukowcy policzyli to co do minuty

Tak właśnie stało się w przypadku 24-letniej Amiry Khadli z Wielkiej Brytanii, z tym że ona sama nigdy nie miała intencji aby się odchudzać. To jej własny ojciec zabronił jej przytyć i co parę dni kazał jej się ważyć. Ponadto mężczyzna kontrolował praktycznie każdy aspekt życia Amiry i jej dwóch braci, a także znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie.  

Rachid Khadla zabronił córce przytyć i co tydzień ją ważył 

O sprawie piszą brytyjskie media, m.in. portal dailymail.co.uk. Jak czytamy, 57-letni Rachid Khadla latami stosował przemoc wobec trójki swoich dzieci – Amiry, Karima i Hitchama. W końcu stanął przed sądem i został skazany na dwa i pół roku więzienia za znęcanie się. 

Jak zeznała Amira, w 2012 roku ojciec zmusił ją do podpisania specjalnego kontraktu, który głosił: 

Nigdy nie przytyję. Będę dużo ćwiczyć aby mieć pewność, że nigdy nie stanę się gruba, aż do śmierci. 

Ponadto Khadla co tydzień kazał dziewczynie się ważyć. W efekcie dziś Amira zmaga się z zburzeniami odżywiania i niską samooceną. 

Sprawił, że czułam się głupia i bezwartościowa. Straciłam pewność siebie i zaczęłam cierpieć na zaburzenia odżywiania. Kontrolował każdy aspekt mojego życia. Nie mieliśmy normalnego ani szczęśliwego dzieciństwa. 

57-latek znęcał się także nad braćmi Amiry, zwłaszcza nad Hitchamem, najmłodszym z rodzeństwa, który miał problemy z nauką. Gdy pewnego razu zaczął go dusić, chłopiec opowiedział o wszystkim kolegom ze szkoły. Ci przekazali tę informację nauczycielom, a oni zawiadomili o sprawie policję. Tego samego dnia Rachid Khadla został aresztowany. 

Rodzeństwo zeznało, że ojciec regularnie bił je drewnianą łyżką, popychał, a nawet rzucał w nie różnymi przedmiotami. Najstarszy z nich, Karim, który dziś sam jest ojcem, powiedział w sądzie: 

Mój ojciec nie był zadowolony, kiedy wracałem ze szkoły do domu. Pierwszej przemocy fizycznej zaznałem z rąk ojca. Pamiętam, że wielokrotnie mnie bił. Miał 180 cm wzrostu i ważył 100 kg. Ja byłem tylko dzieckiem. 

Moje najdotkliwsze bicie było ostatnim. Ojciec uderzył mnie w głowę tak, że straciłem przytomność. Dziś mam stany lękowe gdy ktoś okazuje mi gniew i cierpię na zespół stresu pourazowego.  

Sąd skazał Rachida Khadlę na dwa i pół roku więzienia. 

Zobacz również: Przemoc to nie tradycja. „Kultura nie może być usprawiedliwieniem dla cierpienia”

Polecane wideo

Nosi rozmiar 100 GG, a jej biust nie przestaje rosnąć. 19-latka cierpi na gigantomastię
Nosi rozmiar 100 GG, a jej biust nie przestaje rosnąć. 19-latka cierpi na gigantomastię - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.06.2022 10:37
chyba 25 lat wiezienia i 100 publicznych batow wymierzonych przez te biedne dzieci
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2022 15:21
a powinien dostać co najmniej 10 x tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2022 08:25
Aby schudnąć stosowałam kilka środków i niektóre były skuteczne. Najlepiej na mnie sprawdził się suplement figurena Slim, który w połączeniu z moją dietą dał najlepsze rezultaty. 14kg przez pełny okres kuracji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2022 12:44
Już myślałam że to w Polsce,jak przeczytałam jaki wyrok dostał.. Współczuje tej rodzinie i sąsiadom, bo jak zjeb wyjdzie za 2 i pół roku to dalej będzie szukał ofiary do gnębienia. Ten sąd pewnie też ma psychopatyczne skłonności, że tak słabo kara za to. No cóż, trafił swój na swego.
odpowiedz
Panek (Ocena: 5) 05.06.2022 10:57
Dwa i pół roku? Za zniszczenie życia 3 osobom? To żart?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie