Będzie nowe święto państwowe. Czy tego dnia dostaniemy wolne od pracy?

Jest już projekt odpowiedniej ustawy.
Będzie nowe święto państwowe. Czy tego dnia dostaniemy wolne od pracy?
Fot. iStock
11.05.2022

Święto państwowe, zwane też narodowym, nie musi być dniem wolnym od pracy - i odwrotnie. Nie każdy dzień określany jako wolny od pracy jest jednocześnie świętem państwowym. Zgodnie z ustawą obecnie mamy w Polsce 13 dni wolnych od pracy.  

Zobacz również: Mamy nowe święto państwowe. Czy będzie dniem wolnym od pracy?

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem będziemy mieli kolejne święto państwowe. Prezydent Andrzej Duda już podpisał projekt ustawy w tej sprawie, który teraz trafi do Sejmu. Kiedy wypada nowe święto narodowe i czy będzie dniem wolnym od pracy? 

Nowe święto narodowe 20 czerwca. Czy to dzień wolny od pracy? 

Chodzi o 20 czerwca, czyli Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Nowe święto państwowe ma upamiętnić trzy powstania z lat 1919-1921 i być hołdem dla walczących na Górnym Śląsku. 

To był bardzo ważny moment w historii Rzeczypospolitej – ten historyczny dzień 20 czerwca 1922 roku, kiedy wojska polskie wreszcie wkroczyły na Górny Śląsk po to, by dzięki wielkiemu czynowi zbrojnemu trzech powstań śląskich, Polska mogła objąć tę ziemię w posiadanie, i aby ci wszyscy Polacy, Ślązacy, którzy tam o Polskę i za Polskę walczyli, mieli ten swój wielki i niezwykle ważny moment przyłączenia do ojczyzny w ramach kształtowania granic II Rzeczypospolitej, tego, można powiedzieć, ostatniego akordu kształtowania granic II Rzeczypospolitej 

- mówił Andrzej Duda, jak czytamy na stronie prezydent.pl. 

Niestety wiadomo już, że Narodowy Dzień Powstań Śląskich nie będzie wolny od pracy. Tym samym liczba takich dni pozostaje bez zmian i wciąż wynosi 13.  

Zobacz również: Przedstawiciele tych zawodów nie mają łatwo. Polacy nie darzą ich szacunkiem

Polecane wideo

Polska patodeweloperka: prysznic w salonie, mikroapartamenty, stykające się balkony
Polska patodeweloperka: prysznic w salonie, mikroapartamenty, stykające się balkony - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.06.2022 17:50
Będzie dniem wolnym od pracy - dla polityków, oni będą je "obchodzić i upamiętniać" - jednym słowem libacja na całego!!!
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 24.05.2022 22:01
Dla wielu ludzi utrudnieniem jest brak handlowej niedzieli. Młodzi ludzie często mają pracujące soboty, obejrzenie propozycji wystroju wnętrz skutkuje koniecznością wzięcia urlopu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2022 00:43
To po co to święto, skoro nie będzie wolnego dnia od pracy ?! Bez sensu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie