Koniec z maseczkami i kwarantanną? Rząd podał konkretny termin możliwego zniesienia restrykcji

„Zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją”.
Koniec z maseczkami i kwarantanną? Rząd podał konkretny termin możliwego zniesienia restrykcji
Fot. iStock
18.03.2022

Przez ostatnie dwa lata praktycznie nie było dnia, w którym nie słyszeliśmy o pandemii koronawirusa. Media codziennie informowały przede wszystkim o liczbie nowych zakażeń, sytuacji w szpitalach czy szczepionkach przeciwko COVID-19.  

Zobacz również: Premier Mateusz Morawiecki ogłasza: „Dziś znosimy większość obostrzeń”

W ostatnim czasie wszystko się zmieniło. Wprawdzie WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia wciąż nie ogłosiła końca pandemii, ale od trzech tygodni nasze myśli zajmuje głównie agresja Rosji na Ukrainę. W obliczu doniesień zza naszej wschodniej granicy temat koronawirusa wydaje się niesamowicie odległy, a nawet nierzeczywisty. 

Z danych wynika, że w ostatnim czasie notujemy wzrost jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń, ale jednocześnie liczba hospitalizacji wciąż spada. W związku z tym polski rząd zapowiedział kolejne luzowanie restrykcji. 

Koronawirus. Koniec z maseczkami i kwarantanną od kwietnia? 

O prawdopodobnym zniesieniu kolejnych obostrzeń poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski. Zdaniem szefa resortu brak wzrostu obciążenia szpitalnego "otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego". 

Niedzielski przekazał, że zarekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zniesienie obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji. Takie zmiany mogłyby wejść w życie już z początkiem kwietnia. 

Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą 

- mówił minister zdrowia na antenie Radia Plus. 

Z przekazanych danych wynika, że dziś w Polsce zanotowano 11 660 nowych przypadków koronawirusa. 

Zobacz również: 6 objawów, które świadczą o tym, że miałaś już Omikron

Polecane wideo

Polka została najpiękniejszą kobietą świata! Oto Miss World 2021, Karolina Bielawska
Polka została najpiękniejszą kobietą świata! Oto Miss World 2021, Karolina Bielawska - zdjęcie 1
Komentarze (46)
Ocena: 4.09 / 5
gość (Ocena: 5) 24.03.2022 13:12
sie obudzili
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2022 23:57
Hahaha, i po samym tym widać, że ta plandemia to jedna wieka ściema, i co teraz szczepy ?! Łyso wam ? Tylko niech wam żyłka nie p1erdolnie we łbie ze złości 🤣
odpowiedz
Grzyb (Ocena: 5) 23.03.2022 14:53
Hej Mirki czy wiecie, że 31 marca jest ostatnim dniem finansowania urwo pandemii i żaden lekarz nie stwierdzi już u was kowidka! bo nie będzie za to kasy......a grypa, gdzie jest grypa ktoś zapyta???? kowid jest grypą i uja wam w upę z tymi testami, co w dżemie wykrywa kowida!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 23.03.2022 14:23
Kładę organ na maseczki i PiS. Rząd oszustów, złodziei. Antypolski rząd okradający własnych obywateli, rozdający pieniądze na lewo i prawo, byle wygrać wybory. Już sobie robi elektorat z repatriantów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2022 10:01
Było do przewidzenia, żeby "swoim" tj. Ukraińcom nie utrudniać życia - elegancko wszystko wycofują.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie