Ile czasu potrwa wojna w Ukrainie? Przygnębiające analizy specjalistów

„Czy Putin jest w stanie odpuścić, jeśli ponosi gigantyczne straty?”.
Ile czasu potrwa wojna w Ukrainie? Przygnębiające analizy specjalistów
Fot. Unsplash (Gayatri Malhotra)
15.03.2022

Od 24 lutego większość z nas z niepokojem włącza telewizor i ogląda serwisy informacyjne. Boimy się patrzeć na to, co dzieje się w Ukrainie, jednocześnie mocno trzymając kciuki za jej obrońców. Wielu z nas swój strach przekuwa w działanie, organizując pomoc finansową i zbiórki dla uchodźców.

Jedno pytanie nie daje jednak spokoju nam wszystkim: ile czasu potrwa jeszcze atak wojsk rosyjskich na sąsiednie państwo? - Grupa ekspertów z Ośrodka Studiów Wschodnich przeanalizowała sytuację w Ukrainie, próbując oszacować, kiedy zakończy się wojna – czytamy na serwisie planeta.pl.

Do jakich doszli wniosków?

Zobacz także: Dziwna zależność między I i II wojną światową, a atakiem na Ukrainę. Czy to przypadek?

Kiedy skończy się wojna w Ukrainie?

Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że wojna, którą rozpoczął Putin, przedłuża się. Armia rosyjska miała zdobyć Kijów i stworzyć tam rząd marionetkowy maksymalnie w ciągu dwóch dni. To się jednak nie udało. Co więcej, Ukraińcy wciąż dzielnie odpierają ataki, jednocześnie umacniając swoją pozycję w Europie. - Rosyjskie siły po ponad dwóch tygodniach znaczne spowolniły, gdyż brakuje im często paliwa, amunicji czy nawet jedzenia. Wszelkie dostawy zaopatrzenia są regularnie niszczone przez Ukraińców – podaje planeta.pl.

Mimo to szanse na szybkie zakończenie trwającego konfliktu, zdaniem eskpertów z OSW niewielkie. Po pierwsze Kreml nie zamierza łagodzić swoich żądań, a Kijów nie zgadza się na kapitulację. Po drugie armia rosyjska strzela do cywili i żołnierzy nawet wtedy, gdy między rządami obu państw toczą się negocjacje. - Jednym z głównych założeń Putina jest regularne przeprowadzanie ataków powietrznych, także na zabudowania cywilne, co ma osłabić wolę walki i zmusić do kapitulacji (…). Chaotyczne i brutalne działania armii Putina wskazują, że jego plany nie są realizowane, a dowództwo kiepsko radzi sobie na froncie. Czas z pewnością gra na korzyść Ukrainy, jednak nie wiadomo czy Putin jest w stanie odpuścić, nawet jeśli ponosi gigantyczne straty – podsumowuje serwis.

Zobacz także: Straszna wizja Jackowskiego: „Rosja rozważa użycie broni masowej zagłady”

Polecane wideo

Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza?
Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 06.04.2022 11:55
Skad takie wiadomości, ze Putin miał zdobyc Kijów i utworzyc rząd marionetkowy w 2 dni? To (chyba) byly jedynie pobożne zyczenia gadającyc głow . Rosja nie jest sprinterem, a długodystansowcem . To po pierwsze, a po drugie :armia ukrainska równiez, a moze to orzede wszystkim strzeka do cywili, na co sa dowody w postaci nagrań , wywiadów, relacji. Oczywiście takich rzeczy nie pokazuje sie leniwemu motłochowi przed telewizorami, który zywi sie jedynie propagandą. Po trzecie, gdyby Putin i jego armia byli takimi siermięgami, jakimi przedstawiają ich głowne ścieki to ta wspierana przez cały swiat cudowna armia ukrainska juz dawno powinna pogonic Putina tam, skąd przyszedł . A jakos nie daje rady. Kto wiec tu kłamie ? Jak zwykle media .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie