Oprah Winfrey wzruszona pomocą Polaków dla Ukraińców. „To poruszyło moje serce”

Dziennikarka nie kryła podziwu i uznania.
Oprah Winfrey wzruszona pomocą Polaków dla Ukraińców. „To poruszyło moje serce”
Fot. Twitter.com (@GuyBe2Close)
11.03.2022

24 lutego spełnił się najczarniejszy scenariusz i obudziliśmy się w nowej, przerażającej rzeczywistości. Rosja zaatakowała Ukrainę, na terytorium naszego sąsiada wjechały czołgi, a wiele miast zostało zbombardowanych. Zginęły setki cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. 

Zobacz również: Khloe Kardashian wzruszona postawą Polek wobec Ukrainek. Pokazała wymowne zdjęcie

Już parę godzin po pierwszych informacjach o rosyjskiej agresji Polacy tłumnie ruszyli z pomocą swoim wschodnim sąsiadom, zbierając datki pieniężne, rzeczy materialne, a także otwierając swoje domy dla ukraińskich rodzin. O wsparciu ze strony naszych rodaków rozpisują się również zagraniczne media, a ostatnio uwagę na postawę Polaków zwróciła nawet Khloe Kardashian.  

Ale to nie jedyna osoba ze świata show-biznesu, która chwali zachowanie naszych rodaków względem Ukraińców. W podobnych słowach wypowiedziała się sama Oprah Winfrey, czyli legenda amerykańskiego dziennikarstwa. Charyzmatyczna prezenterka opublikowała poruszające nagranie, w którym opowiedziała swoim fanom m.in. o Polakach przyjmujących Ukraińców do swoich domów. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Oprah Daily (@oprahdaily)

Oprah Winfrey chwali Polaków za pomaganie Ukraińcom 

Oprah Winfrey jest jedną z amerykańskich gwiazd, która zdecydowanie potępia agresję Rosji na Ukrainę. Ostatnio dziennikarka nagrała dla fanów filmik, w którym opowiedziała o swoich odczuciach w związku z doniesieniami z ukraińsko-polskiej granicy. 

Nie mogę przestać myśleć o bezsensownych, bluźnierczych i morderczych atakach na ludność Ukrainy. Nie mogę przestać myśleć o strachu i wykończeniu, jakie musi czuć każdy z nich. O tych, którzy uciekają, którzy śpią w stacjach metra, i którzy ukrywają się w swoich piwnicach. O twarzach matek i dzieci. O ojcach, którzy żegnają się na stacjach kolejowych, o mężczyznach, którzy nigdy wcześniej nie mieli broni w rękach, a teraz zostają, aby bronić demokracji 

- mówiła Oprah w nagraniu. 

Chwilę później dziennikarka opowiedziała swoim fanom o tym, jakiej pomocy Polacy udzielają Ukraińcom. Nie kryła przy tym wzruszenia. 

A czy słyszeliście o tym, jak wiele rodzin w Polsce otworzyło swoje domy dla migrantów z Ukrainy? O tym, jak wspierają ludzi, których nawet nie znają, ponieważ wiedzą, że są ich sąsiadami? Atak na Ukraińców zestawiony z otwartymi sercami Polaków, którzy odbierają ich z granicy poruszył moje serce. 

Filmik Oprah Winfrey od razu stał się viralem i pojawiły się pod nim tysiące komentarzy. Nie zabrakło też słów uznania i podziękowań pod adresem Polaków. 

Do ludzi z Polski - dziękuję wam z całego serca. Co za odwaga, szczodrość i empatia. 

Mój syn został ciepło przyjęty na granicy, zapewniono mu transport do Warszawy, a nieznajomi przyjęli go pod swój dach. Niech Bóg błogosławi Polaków. Jestem wzruszona ich poczuciem wspólnoty, wsparciem i jestem bardzo wdzięczna. 

Zobacz również: „Co zasiejesz, to zbierzesz”. Gruzińska jasnowidzka ostro o losach Putina i Rosji

Polecane wideo

„Nie daj się nabrać na idealne zdjęcia”. Influencerka pokazała, jak jej ciało wygląda naprawdę
„Nie daj się nabrać na idealne zdjęcia”. Influencerka pokazała, jak jej ciało wygląda naprawdę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie