Patriarcha Rosji „wyjaśnił” wiernym atak na Ukrainę. Winne są „parady gejów”

Jego zaskakujące słowa dotarły do milionów Rosjan.
Patriarcha Rosji „wyjaśnił” wiernym atak na Ukrainę. Winne są „parady gejów”
Fot. Unsplash
08.03.2022

Mija kolejna doba agresji Rosji na Ukrainę. Cały świat z przerażeniem śledzi doniesienia z tego kraju i oferuje pomoc uchodźcom uciekającym przed wojną. Szacuje się, że swoje domy opuściło już ponad 2 mln Ukraińców. 

Zobacz również: „Cześć Dziewczyny!” - rusza Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy

Ale nie wszyscy wierzą w informacje, jakie płyną z Ukrainy. Mowa przede wszystkim o Rosjanach, którzy swoją wizję świata opierają praktycznie wyłącznie na propagandowych przekazach rządu. Władze Rosji tłumaczą, że “specjalna operacja wojskowa” w Ukrainie to konieczność, aby zapewnić swoim obywatelom pokój i bezpieczeństwo. 

To jednak nie jedyne wyjaśnienie, jakie rosyjskie autorytety oferują mieszkańcom tego kraju. Głos w sprawie inwazji w Ukrainie zabrał również patriarcha Cyryl I. Podczas kazania “wytłumaczył” wiernym, że wszystkiemu winne są “parady gejów”. 

Patriarcha Cyryl I: „Parady gejów” przyczyną wojny w Ukrainie 

Cyryl I to prawosławny duchowny posługujący się oficjalnym tytułem “patriarcha moskiewski i całej Rusi”. Sprawuje ten urząd od 2009 roku. 

Jak podają zagraniczne media, w ostatnią niedzielę Cyryl I odprawił mszę świętą w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Podczas kazania powiedział m.in., że atak Rosji na Ukrainę spowodowały represje wobec mieszkańców Donbasu. 

Od 8 lat podejmowane są próby zniszczenia tego, co istnieje w Donbasie. A Donbas odrzuca tzw. wartości oferowane dzisiaj przez tych, którzy roszczą sobie prawo do rządzenia światem. Wiemy, że jeśli obywatele albo kraje odrzucają te żądania, nie są częścią świata, stają się wyrzutkami 

- mówił Cyryl I. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrea Mazzi (@andreamazzimovic)

Zdaniem patriarchy agresja Rosji w Ukrainie ma pokazać “po której stronie Boga opowie się ludzkość”. Jak wyjaśnił, po jednej stronie znajdują się “zwolennicy parad gejów”, na które przyzwolenie dają zachodnie rządy, a po drugiej – ich przeciwnicy we wschodniej Ukrainie, wspieranej przez Rosję. 

Parady gejów mają zademonstrować, że grzech jest jedną z odmian ludzkiego zachowania. Właśnie dlatego, żeby dołączyć do grona tych krajów, trzeba organizować parady gejów. 

Cyryl I wyjaśniał wiernym, że parady równości są “testem lojalności” dla rządów zachodnich, które samozwańcze republiki na wschodzie Ukrainy “zdecydowanie odrzuciły”. 

Co sądzicie o takim wyjaśnieniu duchownego agresji Rosji w Ukrainie? 

Zobacz również: „Co zasiejesz, to zbierzesz”. Gruzińska jasnowidzka ostro o losach Putina i Rosji

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 7.03. - 13.03.
Horoskop tygodniowy 7.03. - 13.03. - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.03.2022 19:41
Ma trochę racji: Jesteś nietolerancyjny, odmawiasz praw mniejszościom - jesteś putinowcem. Jesteś ksenofobem, kłócisz się z aliantami na zachodzie, wypominasz Niemcom Hitlera, a Ukraińcom Wołyń i Banderę, podoba ci się Orban, Salvini i Le Pen - jesteś putinowcem. Jesteś antyszczepionkowcem, piszesz o "plandemii" i spiskach - jesteś putinowcem. Jesteś przeciwnikiem ochrony środowiska, wyśmiewasz globalne ocieplenie, chcesz dalej spalać kopaliny, wspierasz import gazu, węgla i ropy naftowej od putina - jesteś putinowcem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2022 09:17
A aborcja zamiast antykoncepcji w Rosji to mu już nie przeszkadza?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2022 23:14
A jebał pies tego brodatego capa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2022 16:51
Jak zwykle winne są osoby innej orientacji niż hetero... Straszne! XXI wiek a dalej takie zacofanie...😤😤😤
odpowiedz

Polecane dla Ciebie