Solidarność z Ukrainą. Oto, co możesz zrobić, aby realnie pomóc

Każdy gest jest na wagę złota.
Solidarność z Ukrainą. Oto, co możesz zrobić, aby realnie pomóc
Fot. Instagram.com (@ukrainianlondon)
25.02.2022

Wczoraj wydarzyło się coś, w co nikt z nas nie chciał wierzyć - Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Na naszych wschodnich sąsiadów spadają pociski, do ukraińskich miast wjechały czołgi, a ludność cywilna szuka schronienia m.in. w stacjach metra. Dziesiątki tysięcy Ukraińców opuściło swoje domy i ruszyło w kierunku granicy, również z Polską. 

Zobacz również: Jackowski o działaniach Putina: „Zademonstruje światu swoje najnowocześniejsze samoloty”

Świat potępia rosyjską agresję na Ukrainie, a na ulice wielu miast wyszli protestujący, aby okazać wsparcie i solidarność z Ukraińcami. To ważny gest, ale pomóc można również na inne sposoby. Jak pomóc walczącej Ukrainie? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gunel (@gunelin_tortlari_zaqatala)

Atak Rosji na Ukrainę. Jak pomóc Ukraińcom? Lista akcji 

Od wczoraj w Sieci pojawiają się informacje o zrzutkach pieniędzy i innych akcjach mających na celu okazanie wsparcia Ukraińcom. Można to zrobić na wiele sposobów, a każda pomoc jest na wagę złota. 

  • Zbiórkę pieniężną uruchomiła organizacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Na tę chwilę zebrano prawie 76 tys. euro. 

 

  • Zbiórkę środków uruchomił również Polski Czerwony Krzyż (PCK). 

 

  • Również Polska Akcja Humanitarna (PAH) rozpoczęła zbieranie funduszy na pomoc Ukraińcom. 

 

  • Datki można przekazywać także za pośrednictwem Polskiej Misji Medycznej. 

 

Najbliższe tygodnie mogą okazać się krytyczne dla 5 milionów osób mieszkających wzdłuż długiej na 420 km linii frontu. Blisko 3 miliony z nich potrzebują pomocy humanitarnej. W dużej części są to schorowane, samotne kobiety w podeszłym wieku, które nie chciały lub nie mogły opuścić domów. Szczególnego wsparcia potrzebują też dzieci i dorośli, którzy ucierpieli na skutek wybuchu min lądowych 

- informuje PAH. 

Zobacz również: Wizja Krzysztofa Jackowskiego właśnie się spełnia. Przerażające!

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 21.02. - 27.02.
Horoskop tygodniowy 21.02. - 27.02. - zdjęcie 1
Komentarze (50)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 28.02.2022 13:13
Tak patrząc po niektórych wypowiedziach - wyobraźcie sobie że na ulicy atakuje was jakiś zbir a nikt z przechodniów nie reaguje bo wszyscy się boją że dostaną w gębę. No jakoś tak mi się to skojarzyło - nie pomagajmy bo Putin. Jasne, Putin, ale pamiętajcie że jak zbir skończy z jednym przechodniem to co go powstrzyma od ataku na kolejnego?
zobacz odpowiedzi (1)
Katarzyna (Ocena: 5) 27.02.2022 19:04
Dziwna akcja z tą Ukrainą. Ten napad też taki moim zdaniem lekko fikcyjny. Pamiętam obrazy ze zbombardowanej Syrii, rozwalone całe miasta. A tu ciągle obrazy 3 czy 4 bloków i tysiące uchodźców. Przypominam też że Ukraińcy za największego bohatera uważają Banderę. A teraz pewnie myślą że spłacamy wobec nich jakiś "dług". Myślę że obustronne rozczariwanie przyjdzie wkrótce. Jak się okaże że miliony osób nie chcą być tanią siłą roboczą z kilkorgiem dzieci pracujących na emerytury Polaków. I jak wówczas zażądają "swoich" dawnych terenów. Putin ma środki żeby zrównać miasta z ziemią. I gdyby chciał, to by to zrobił. Nie rozumiem tych apeli o wsparcie Ukrainy. I to cała Europa. O Syrii się milczy. O Palestynie się milczy. Dlaczego, skoro zginęło tam więcej osób niż podczas przejmowania "siłą" Krymu? Poza tym Ukraińcy nie mają historii. Moja współlokatorka z akademika, Ukrainka, powiedziała że w 2020 roku 2ydano pierwszą (sic!) książkę w języku ukraińskim. Mówi się tam po rosyjsku. Połowa mieszkańców to Rosjanie. Ta sama religia. Dla mnie Rosja może zająć pokojowo Ukrainę. Nie sądzę by się coś tam zmieniło. Jedynie Rosjanie wprowadziliby tam porządek i ład. Bo to zadłużony kraj, który rozwalił wszystko co się da. Po roku mieszkania z kilkoma Ukraincami stwiedzam: cokolwiek im podarujesz, wszystko rozpierd.. a. Czysty pokój, kuchnię, łazienkę. Zero szacunku do wspólnego mienia. Do poszanowania cudzej godności. Popieram Rosję w tym pseudokonflikcie.
zobacz odpowiedzi (17)
gość (Ocena: 1) 27.02.2022 07:16
Czy Basia dodała już flagę i jakiś hasztag?
odpowiedz
Pan shit (Ocena: 1) 26.02.2022 22:36
Je. Bać. Putina kaczkę 🦆 chu. J. Mu w d. Upe
odpowiedz
Justyna (Ocena: 1) 25.02.2022 20:25
To nie są moi przyjaciele. Wasi też nie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie