Biblijna przepowiednia św. Jana właśnie się spełnia. „Zaczął się koniec świata”

Jego słowa są niepokojące i wskazują na to, że Apokalipsa już się rozpoczęła.
Biblijna przepowiednia św. Jana właśnie się spełnia. „Zaczął się koniec świata”
Fot. Unsplash (Esteban Amaro)
30.01.2022

Jeśli wyobrazimy sobie Apokalipsę jako pioruny spadające z nieba i rozstępującą się ziemię, wizja ta niektórych przestraszy, a innych rozśmieszy. Zwłaszcza że dat końca świata było już bez liku i każdy kolejny termin traktowany jest z przymrużeniem oka. Jeśli jednak uznamy, że nie chodzi o całkowite unicestwienie ludzkości, a o zmierzch czasów, jakie znaliśmy do tej pory, koniec świata nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Polecamy także: Jackowski ostrzega przed zbliżającą się wojną: „Polska opustoszeje”

Biblijna przepowiednia św. Jana o końcu świata

Serwis planeta.pl zwraca uwagę na tajemniczą przepowiednię z Biblii, która zaskakująco trafnie opisuje to, co właśnie dzieje się na świecie. Chodzi o słowa św. Jana:

I tak ujrzałem w widzeniu konie i tych, co na nich siedzieli, mających pancerze barwy ognia, hiacyntu i siarki. A głowy koni jak głowy lwów, a z pysków ich wychodzi ogień, dym i siarka. Od tych trzech plag została zabita trzecia część ludzi, od ognia, dymu i siarki, wychodzących z ich pysków. Moc bowiem koni jest w ich pyskach i w ich ogonach, bo ich ogony – podobne do węży.

Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.

Słowo-klucz to tutaj siarka. Rok temu mieszkańcy Paryża obserwowali na niebie zaskakujące zjawisko – niebo przybrało barwę pomarańczową, a w powietrzu dało się wyczuć właśnie nieprzyjemny, duszący zapach siarki.

Kiedy dodamy do tego trwającą pandemię, mutującego szybko wirusa, a także gwałtowne zjawiska pogodowe czy katastrofę klimatyczną, Apokalipsa przestaje być bajką, czy odległą biblijną wizją.

Możemy być pewni jednego – świat, który znaliśmy do tej pory, nie jest już dla nas miejscem przyjaznym.

Polecane wideo

Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie?
Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie? - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 4 / 5
werset (Ocena: 5) 31.01.2022 14:28
Jezus przyrównał „koniec świata” do potopu za dni Noego (Mateusza 24:37-39) Bo z obecnością Syna Człowieczego będzie tak, jak było za dni Noego. 38 W tamtych czasach przed potopem ludzie jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż — aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki. 39 I nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich. Podobnie będzie z obecnością Syna Człowieczego. Ziemia nie została wtedy zniszczona, ale zagłada dosięgła bezbożnych ludzi. Patrząc na ich skandaliczne zachowanie, Bóg oświadczył: „Zamierzam zetrzeć z powierzchni ziemi ludzi, których stworzyłem” (Rodzaju 6:7). Również apostoł Piotr mówił, że za dni Noego uległ zagładzie ówczesny „świat ludzi bezbożnych”. (2 Piotra 2:5) Nie powstrzymał się też od ukarania starożytnego świata i sprowadził potop na świat pełen bezbożnych ludzi. Zarazem jednak ocalił Noego, głosiciela prawości, i siedem innych osób. A zatem to nie glob ziemski został unicestwiony tylko “złoczyńcy”. W takim razie dlaczego wielu niesłusznie utożsamia wyrażenie „koniec świata” ze zniszczeniem naszej planety? Między innymi dlatego, że taki pogląd głosi wiele współczesnych religii. Tak więc światem, który według Biblii na pewno zostanie zniszczony, jest świat ludzi nie spełniających woli Bożej. „Co się tyczy złych, ci będą wycięci z ziemi; a co do zdradzieckich, ci będą z niej wyrwani” (Prz. 2:22). https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101986882?q=Koniec+%C5%9Bwiata&p=par https://www.jw.org/pl/
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.01.2022 23:06
xd To jedyny komentarz do tego artykułu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2022 20:46
Niech się skończy i najlepiej uderzy w tych wsiorow z Wawy co rozdają nie swoje pieniądze na nie moje bombelki. Niech z nich spływa ropna żółta wydzielina,
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 4) 30.01.2022 17:41
Ludzie nie dbają o środowisko i zanieczyszczają planetę, wiec za kilka lat będą mieć swoją "Apokalipsę"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2022 15:59
Posel Maria Kurowska kobieta myslaca
odpowiedz

Polecane dla Ciebie