Przygotuj się, że tego produktu w styczniu może zabraknąć w sklepach. „Puste półki jak za PRL-u”

Jego cena wzrośnie aż o 20 procent. Mogą pojawić się też przerwy w produkcji i problemy z dostawą.
Przygotuj się, że tego produktu w styczniu może zabraknąć w sklepach. „Puste półki jak za PRL-u”
Fot. Unsplash (Markus Spiske)
03.01.2022

Coroczne wzrosty cen nikogo już raczej nie dziwią. W ostatnich tygodniach były one jednak tak rekordowe, że wszyscy Polacy mocno odczuli to po kieszeniach. Sporo mówiło się o drożejącym oleju, cukrze, paliwie, czy chlebie, ale od stycznia mocno wzrośnie również cena innego podstawowego produktu. Mowa o papierze toaletowym, który zdrożeje aż o 15-20 procent.

Zobacz także: To miasto ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii. Niestety znajduje się w Polsce

- Jak powiedział „Gazecie Wyborczej” Artur Pielak, prezes Velvet Care, jednego z liderów rynku papieru toaletowego, już od stycznia zacznie się faza potencjalnego niedoboru – czytamy na o2.pl.

Przyczyną jest coraz droższa celuloza, stosowana w produkcji wyrobów papierniczych, w tym papieru toaletowego, ręczników kuchennych czy chusteczek higienicznych. Cena wszystkich tych towarów automatycznie pójdzie zatem w górę. - Ogromny wpływ ma też lawinowy wzrost ceny gazu (ponad 300 proc.), energii elektrycznej (ponad 200 proc.) oraz surowców do produkcji opakowań tekturowych i plastikowych (40-60 proc.) – dodaje serwis.

Prezes Velvet Care stwierdził, że nasza codzienność wkrótce może przypominać tę z czasów PRL-u: - To walka o przetrwanie, która dotyka wszystkich uczestników łańcucha dostaw, od producentów po hurtowników i sieci handlowe. Przerwy w produkcji, niesystematyczne dostawy mogą sprawić, że znów pojawią się puste półki, jak za dawnych PRL-owskich lat.

Co o tym wszystkim sądzicie?

papier toaletowy

Polecane wideo

Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie czasem wielkich przemian. W ich życiu dojdzie do rewolucji
Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie czasem wielkich przemian. W ich życiu dojdzie do rewolucji - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.47 / 5
gość (Ocena: 5) 04.01.2022 13:07
Agenda 2030 i Globalny Reset nigdy nie udałyby się gdyby nie sekta Covidian czcząca swojego nowego bożka Covida Wielkiego. Skutki dla ludzkości będą opłakane ale zawsze ludzie zaczynają myśleć gdy jest za późno i tym razem nie będzie inaczej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2022 11:59
Jak kto ma miejsce w łazience niech montuje bidet. Korzystamy z niego codziennie. Dobry jest nawet jak nie chce się prysznica brać a tylko umyć brudne stopy po spacerze na plaży. Na razie na papierze nie oszczędzam, ale jak trzeba będzie to będę się podmywać także po sikaniu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.01.2022 22:29
Skoro już mowa o papierze toaletowym i bidetach to mam pytanie. Co lepsze bidet czy słuchawka prysznicowa obok toalety specjalnie tam zamontowana? Mam dylemat. Nie ochlapuje sie deski i podłogi jeżeli jest tylko słuchawka?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 4) 03.01.2022 15:58
Nie braknie, tylko narzucą ceny z kosmosu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.01.2022 15:02
No ja zuzywam duzo papieru, zwykle rolke dzienne. Nie mam bidetu, nie mam na niego miejsca w lazience.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie