100 najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet 2021 roku. Na liście jest Polka

Za co wyróżniono naszą rodaczkę?
100 najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet 2021 roku. Na liście jest Polka
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/65935582031877708/) & Unsplash
10.12.2021

BBC to jedna z najbardziej prestiżowych instytucji mediowych na świecie. Jej programy radiowe i telewizyjne każdego dnia docierają do milionów widzów, a doniesienia prasowe są cytowane przez największe globalne agencje. 

Zobacz również: Polka trafiła na okładkę „Time”! Jest jedną ze 100 kobiet, które zdefiniowały miniony wiek

Nie dziwi więc, że jeśli ktoś zostanie wyróżniony przez dziennikarzy BBC, chwilę później o takiej osobie mówi cały świat. Instytucja każdego roku przygotowuje wyjątkowe zestawienie 100 najważniejszych kobiet, które na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy inspirowały i przyczyniały się do ważnych zmian. W tym roku na liście “BBC 100 Women” znalazła się również Polka. Kim jest nasza rodaczka, którą spotkało to wyjątkowe wyróżnienie? 

Polka na liście najbardziej wpływowych kobiet świata wg BBC 

W zestawieniu “BBC 100 Women” za rok 2021 znalazła się Barbara Smolińska, założycielka firmy Reborn Sugar Babies. Na czym polega ta inicjatywa? 

Polka projektuje i produkuje lalki, które wyglądają jak prawdziwe niemowlęta. W ten sposób artystka wspiera kobiety, które straciły dziecko lub poroniły. 

Niesamowicie realistyczne lalki “reborn” pomagają niektórym kobietom poradzić sobie z poronieniem albo z utratą dziecka. Innym pomagają w takich kwestiach, jak stany lękowe, depresja czy problemy z płodnością. Polska artystka Barbara Smolińska projektuje i tworzy lalki, które wyglądają jak żywe i mogą być wykorzystywane jako pomoc w procesach terapeutycznych 

- czytamy na stronie BBC.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Barbara Smolińska (@barbara.smolinska)

Lalki od Reborn Sugar Babies są używane m.in. podczas szkoleń dla lekarzy, pielęgniarek i położnych, a także w filmach, dodaje serwis.  

BBC cytuje Barbarę Smolińską, która wierzy, że jej projekty przywracają kobietom nadzieję i poprawiają ich zdrowie psychiczne. 

Chciałabym, żeby ludzie byli bardziej empatyczni, otwarci i tolerancyjni wobec tego, co jest inne – tak jak w przypadku terapeutycznych lalek “reborn”, które pomagają tak wielu kobietom. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Barbara Smolińska (@barbara.smolinska)

Warto dodać, że Polka znalazła się w zestawieniu BBC wśród takich nazwisk, jak Malala Yousafzai, najmłodsza w historii laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, feministyczna pisarka Chimamanda Ngozi Adichie, projektantka Vera Wang czy aktorka Rebel Wilson. 

Gratulujemy tego ogromnego wyróżnienia! 

Zobacz również: Rzeczy, których kobiety nie mogły robić jeszcze 50 lat temu. Ta lista zszokowała internautów

Polecane wideo

Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci
Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2021 07:11
Wsadzie sobie re reklamy w d...wychodzę środę nie da się nic przeczytać spamiary..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie